GKS Katowice 1-0 Zagłębie Sosnowiec

31.03.2018, sobota 20:15 – widzów 5250

Relacja GieKSiarza

Mecz z Zagłębiem elektryzował dość mocno w naszych szeregach, chociaż tak jak przypuszczaliśmy na parę dni przed spotkaniem Wojewoda (Jarosław Wieczorek) dał kolejny raz popis łamania konstytucji i zamknął sektor gości dla kibiców z Sosnowca. Powodem jest nastawienie do siebie fanów obu drużyn. Co ciekawe tego samego dnia odbywało się spotkanie w Tychach pomiędzy GKS-em i Ruchem, gdzie dziwnym trafem Wojewoda zapomniał zaingerować.

Tego dnia fani GieKSy zaplanowali wiele dzielnicowych i fan-clubowych zbiórek, m.in. Mysłowice, Wesoła, Lędziny, Grupa Południe oraz  Giszowiec, gdzie pojawiły się delegacje Murcek oraz Górnika. Na zbiórce odpalamy trochę piro i prezentujemy transparent „KODEKS ULICY”.

Na Bukowej dawno nie było tylu kibiców (5250 widzów), w tym silne delegacje naszych zgód (FCB ok. 80, KSG ok. 150) i układowiczów (JKS ok. 30, ROW ok. 45) – dzięki za wsparcie. Niestety ilość jak często bywa nie szła z jakością w parze i  doping w pierwszej połowie był dość niemrawy. Zupełnie inna okazała się druga część spotkania gdzie wyglądało to dużo lepiej. Na pewno wpływ na to miał przebieg i wynik spotknia.
Jak na piłkarskie święto przystało nie mogło zabraknąć oprawy. Choreografia „ZAWIESZENI W CZASOPRZESTRZENI” z astronautą, na tle niebieskiej kartoniady podświetlonej stroboskopami, odnosiła się do lat w których nasza drużyna tkwi w 2 klasie rozgrywkowej (I lidze). Poza tym na płocie zadebiutowała nowa flaga, stylizowana na wzór oprawy z pamiętnego wyjazdu do Olsztyna: „NIE DLA NAS FORMA ZŁA”.
Przed meczem  fani Zagłębia w związku z zakazem jaki wydał Wojewoda ogłosili że drogą internetową wykupili znaczną ilość wejściówek na to spotkanie i zapowiada się „gorące” widowisko. Akcja ta miała zapewne na celu postawienie wiadomych służb w stan gotowości, co na pewno w jakimś stopniu to się im udało. Ostatecznie Zagłębie nie pojawiło się na Bukowej, chociaż Ci bardziej spostrzegawczy dopatrzyli się że kilka osób nie skakało przy przyśpiewce „kto nie skacze ten z Sosnowca”…:)

Oflagowanie: BANDITEN, LĘDZINY&HOŁDUNÓW, ŚWIRLANDIA (JKS), NIE DLA NAS FORMA ZŁA (debiut), KAMRATY, COSA NOSTRA (FCB), FORZA GIEKSA, CRAZY BOYS, PSEUDOKIBICE, trans STOLAR PDW, GLADIATORS (ROW) oraz na gnieździe WŁADCY MYSŁOWIC i GENERATION 2016 (FCB).

Relacja GieKSy

Nasz ulubiony serial pod tytułem „1 liga” wkracza powoli w decydującą fazę. Przed meczem z Zagłębiem Sosnowiec wśród kibiców Dumy Katowic nastąpiła, można by rzec, naturalna mobilizacja związana z dwoma wygranymi w dwóch poprzednich meczach. Dodatkowo piłkarze zadbali o jej pomnożenie rzucając kibicom wyzwanie dotyczące zapełnienia Blaszoka.
Do zapełnienia obu trybun trochę zabrakło ale frekwencja i tak odbiegała od normy w pozytywnym sensie. Na minus mała ilość ludzi w żółtych koszulkach! Doping był nieprzerwany i przez cały czas na wysokim poziomie jeśli chodzi o decybele. Najbardziej efektownie wypadło skakanie, do którego podłączyła się cała trybuna główna. W pierwszej połowie zaprezentowana została oprawa nawiązującą do naszego długoletniego pobytu na zapleczu Ekstraklasy. Oprawa prezentowana była dość długo, na szczęście poszczególne elementy zostały zawieszone na siatce, dzięki czemu można było zerkać na mecz. Na płocie za bramką przy łuku zawisła nowa flaga – „nie dla nas forma zła” będąca szytą wersją transparentu z wyjazdu do Olsztyna. Poza tym wokół boiska pojawiły się też flagi Banika, Górnika, JKS-u i ROW-u – wszystkie te ekipy wsparły nas podczas meczu z Zagłębiem w dużych liczbach.
Piłkarze GieKSy po raz pierwszy od wielu lat pokonali Zagłębie i zapewnili nam dobry humor na święta. Tabela zaczyna wyglądać coraz lepiej! Przed następnym meczem przy Bukowej wyjmujemy żółte koszulki z szafy!

Podsumowanie:
Oprawa: Podwieszana siatka z wizerunkiem kosmonauty oraz napisem „ZAWIESZENI W CZASOPRZESTRZENI” + granatowe kartony na całej powierzchni Blaszoka + stroboskopy
Frekwencja: 5250
Goście: 0 (zakaz)
Wydarzenia: debiut flagi „nie dla nas forma zła”

Źródło: Gieksa.pl

FILM: 31.03.2018 GKS Katowice-Zagłębie Sosnowiec BRAMKA

FILM: 31.03.2018 GKS Katowice-Zagłębie Sosnowiec DOPING I POŁOWA

FILM: 31.03.2018 GKS Katowice-Zagłębie Sosnowiec DOPING II POŁOWA

FILM: 31.03.2018 GKS Katowice-Zagłębie Sosnowiec OPRAWA