GKS Katowice 1-1 KS Górnik Zabrze

06.11.1994, niedziela 16:00 – widzów 7000

Relacja GieKSiarza

Mecze z Górnikiem mają ostatnio dodatkową oprawę, bowiem zarówno GKS i KSG są w czołówce ligowej stawki. Są to mecze o tzw. 4 punkty.
Tym razem Żaboli było u nas ok. 600 osób. Jak to w derbach mnóstwo starć małych grup. Jednak do oficjalnej zadymy nie dochodzi. Powód – policja, której jest od zaje*ania.
Tym razem Żabolom skroiliśmy kilka szalików i 3 flagi. Jedną flagę fani Górnika stracili po jakimś meczu u siebie. Kilku od nas zaczaiło się na nich na jakiejś wiosce i pokroili ich z szalików i flagi.
Dzisiaj niezła ekipa czekała na nich w osiedlu 1000-lecia, licząc że pojadą busem. Jednak po ostatnim oklepie jaki tu dostali widocznie z tego środka lokomocji zrezygnowali.

Artykuł o wydarzeniach wokoło meczowych:

„Nerwowi Kibice”

Wydaje się, że kibice piłkarscy są coraz bardziej nerwowi, a stresy „koją” za pomocą alkoholu. W minioną niedzielę właśnie kibice byli sprawcami co najmniej dwóch incydentów.
I tak nie wiadomo co zdenerwowało kibiców Katowice-Załęża, że obrzucili kamieniami jadący pociąg do Gliwic. Prawdopodobnie pociągiem tym jechali również kibice – nie udało się nam sprawdzić czy byli to miłośnicy piłki nożnej, czy też boksu. W efekcie, oprócz zbitych szyb, jeden z pasażerów doznał urazu głowy – kamień ugodził go w czoło, rozcinając łuk brwiowy.

Źródło: zin PSYCHO FANATICS 1994 nr 2 (Katowice-Giszowiec)

Oflagowanie m.in.: BRYTYJKA, ZAŁĘŻE, GKS\G/KATOWICE, MURCKI, LIBIĄŻ, HOŁDUNÓW, SIEMIANOWICE, ANTY GZ, MYSŁOWICE, JACEK …, WITOSA, GISZOWIEC (w barwach Niemiec),  1964\G/1994 GISZOWIEC, FORZA GKS, MYSŁOWICE, WITOSA (w barwach Niemiec), THE BEST OF HOOLIGANS (z lewem), GKS TYCHY (barwówka), PSEUDOKIBICE KOCHAJĄ ŚLĄSKA STOLICE, GISZOWIEC (z pasami narodowymi).

FOTOGALERIA: 400mm.pl

FILM: 06.11.1994 GKS Katowice – Górnik Zabrze

Relacja sportowa

GKS Katowice: Janusz Jojko – Kazimierz Węgrzyn, Świerczewski, Maciejewski, Adam Ledwoń, Strojek, Walczak, Borawski, Kucz (82′ Nikodem), Szczygieł (60′ Sermak), Wolny
Trener: Piotr Piekarczyk

Górnik Zabrze: Klytta – Hajto, Brzoza, Jegor, Dziuk, Kraczkiewicz (72′ Bonk), Koseła, Brzęczek, Kubik, Orzeszek (81′ Jarosz), Bałuszyński
Trener: Edward Lorens

Bramki: Walczak (23) – Bałuszyński (55)
Sędzia: Przesmycki (Łódź)
Ż. Kartki: Walczak – Jegor, Dziuk, Brzoza
Cz. kartki: Walczak – Dziuk