GKS Katowice 1-1 KKS Lech Poznań

25.05.1996, sobota 17:00 – widzów 3000

Wspomnienia fana Kolejorza

Było nas 45. W kilka osób, same małolaty, żeby zaoszczędzić pojechaliśmy osobówką do Katowic. W Chorzowie wpada nam do bany Ruch z metalowymi rurkami i siekierą. Barykadujemy się w przedziałach, ale kilka osób obrywa. Jeden typ do szycia. Ja miałem fuksa, w przedziale byliśmy w 3, 2 gości wyłapało, a kiedy miałem dostać ja, ruszył pociąg i chorzowscy zerwali się z bany. To była moja pierwsza taka przygoda i specjalnie mnie nie odstraszyła:) Na sektorze mamy dwie flagi, w tym FC Gniezno, która na tym meczu straciliśmy. Gość z Gieksy przebiegł koło ochrony, która nie reagowała, i zerwał flagę. Ruszamy w pościg, ale nas już ochrona łapie. Stały numer kiedyś na Gieksie. Flagę odzyskuje policja,, albo ochrona i przynoszą nam na sektor. Wyrzucamy ją na murawę.

Relacja Miedzi Legnica

Tego dnia jechaliśmy na Wartę do Poznania. Pojechało 5 fanów Miedzi. We Wrocławiu zostają pogonieni przez 20 kiboli Lecha jadącego do Katowic. W sumie było ok. 200 lechistów.

Źródło: zin DRUGA LIGA FRONT 1996 nr 6 (Warszawa)

Relacja Polonii Bytom

Bytomianie tego dnia grali wyjazd w Wodzisławiu z miejscową Odrą. Do Wodzisławia wybrała się 150 osobowa ekipa niebiesko-czerwonych. W drodze na mecz w Katowicach przeganiają GieKSę oczekującą Lech Poznań.

Źródło: ULTRA nr 1

Oflagowanie m.in.: ULTRAS LIGOTA,LIGOTA MYSŁOWICE 1964 MORGI,  RYCERZE ŚLĄSKA, JAWORZNO, GISZOWIEC – CAŁE NASZE ŻYCIE TO GKS KATOWICE.

FILM: 25.05.1996 GKS Katowice – Lech Poznań

Relacja sportowa

GKS Katowice: Jojko – Ledwoń, Szala, Węgrzyn, Strojek, Widuch, Wojciechowski, Borawski, Bała, Pikuta (54′ Szczygieł), Karwan (54′ Bilski)

Lech Poznań: Muzadzi – Wojtala, Bosacki, Zawadzki, Ostrowski (81′ Urbaniak), Drajer, Bocian, Piskuła, Reiss, Prabucki (84′ Wojciechowski), Trzeciak (74′ Bekas)

Bramki: Wojciechowski (57) – Trzeciak (58)