GKS Katowice 1-1 Olimpia Elbląg

21.08.2019, środa

Relacja GieKSiarza

W środowy wieczór przy Bukowej zgromadziło się 2020 widzów czyli nieco lepiej niż podczas ostatniego spotkania domowego. Dało się to odczuć na trybunach gdzie pojawiło się większe oflagowanie i choć początkowo doping był strasznie słaby, to finalnie można uznać go za bardzo dobry. Po prostu w miarę czasu i z coraz lepszą grą piłkarzy, lepiej wyglądał także doping. Zwłaszcza po strzelonej bramce, gdzie tłum chwilowo oszalał z radości, a zabawa rozkręciła się na tyle że większość postanowiła wspierać drużynę bez koszulek. Na meczu wspiera nas Banik (20), Górnik (15) i JKS Jarosław (2) – dzięki za wsparcie!
Goście na sektor wchodzą w ok. 60 minucie z jedną flagą „OLIMPIA”. Jest ich dokładnie 30 głów, z czego 28 na sektorze. Nie dopingują, zarzucają tylko kilka okrzyków.

Oflagowanie: BANDITEN, transparent KOZIU PDW, UZNANI GENTLEMANI, POLSKA, PSEUDOKIBICE, GIT BANDA.

Po meczu „Śląska Trójca” ustawia się na GKS Jastrzębie (50) wracający z wyjazdu na Radomiak Radom. Niestety w trasie nasza obcina gubi cel, a rozmowa telefoniczna z Jastrzębiem sprawia że odpuszczamy i się rozjeżdżamy. Jednak wracając GieKSiarze zauważają autokar który ma postój na jednym z MOP-ów. Zatrzymujemy się i przebiegając ulicę wbiegamy na postój nawołując jastrzębian do walki, jednak ci poza osranymi minami w ogóle nie reagują. Ostatecznie ratuje ich obecna psiarnia która celuje do nas z gładkolufowej, zmuszając nas do odwrotu.

Relacja GieKSa.pl

Chłodny wieczór, schyłek lata. Dla tych, którzy wakacyjny wypoczynek mają już za sobą, monotonia tygodnia pracy powoli zaczyna na powrót stawać się dojmującą. Na szczęście mamy Bukową 1 i ukochaną drużynę, a terminarz rozgrywek, w której przyszło jej zagrać, rozpieszcza nas na tyle, że czasem nawet w środku tygodnia mamy okazję, by zgromadzić się wokół boiska i spędzić trochę czasu w swoim świecie. Choć los nas czasem „rzuca gdzieś w daleki świat” – zarówno w sensie dosłownym, jak i metaforycznym — zawsze wracamy.
Środowy mecz z Olimpią Elbląg zgromadził nieco więcej widzów niż weekendowa potyczka z Bytovią sprzed dwunastu dni. Doping stał na dobrym poziomie, a moment po zdobyciu bramki był naprawdę kapitalny — przynajmniej tak się to odczuwało na trybunach. Długie, radosne, głośne i — co ważne — melodyjne wykonanie jednej z przyśpiewek zasługuje tu na wspomnienie. Naprawdę dobry moment! Wokalnie Blaszok nie wyszedł w ogóle z formy. Nie ma zniechęcenia, nie wyczuwa się marazmu. Zahartowała nas ta pierwsza liga, ech, zahartowała… Lekkie obniżenie oczekiwań — mierzone, chociażby skalą entuzjazmu, jaki wywołała jedna z niezłych akcji, ale zakończona niecelnym strzałem — chyba wyjdzie nam na zdrowie. Ambicje oczywiście są i niejeden kibic wychodząc wczoraj ze stadionu sprawdzał układ tabeli w telefonie. Niemniej jednak jakoś tak lżej się kibicuje tej drużynie. Nie ma (na razie i oby jak najdłużej) kwasu, nie ma mieszanych uczuć. Liczba zawodników „skażonych” graniem w GieKSie w poprzednich sezonach jest minimalna, poza nimi występują w naszej drużynie raczej zawodnicy młodzi, do tego prowadzeni przez darzonego sympatią trenera Góraka. No i grają. Jakie to proste, prawda?

Podsumowanie:
Oprawa: brak.
Frekwencja: 2020.
Goście: 28.
Wydarzenia: brak.

Relacja Olimpijczyków

Za nami środowy wyjazd do Katowic, w których meldujemy się w 30 osób z jedną flagą.
Z Elbląga ruszamy o godzinie 13 bez obstawy psów.
Podróż mija w miarę sprawnie do momentu minięcia Piotrkowa Trybunalskiego kto jeździ wie jak wygląda remontowana droga przez którą sprawny przejazd graniczy z cudem.
Remonty budowy korki… przez co pod stadion docieramy dopiero w przerwie meczu a tutaj swój popis dali smutni panowie (chyba zabolał transparent?-jebać was) spisując i nagrywając każdego z osobna. Na sektorze meldujemy się w 28 osób (dwóch zakazowiczów zostaje pod stadionem) w okolicy 60 minuty zaznaczając swoją obecność najpopularniejszą w Polsce przyśpiewką wyjazdową. Doping tego dnia ograniczamy do kilku okrzyków których i tak pewnie nikt nie usłyszał. Piłkarze zremisowali 1:1 po czym dziękujemy im za walkę i zawijamy do domu.

Powrót spokojny w obstawie dwóch policjantów z wydziału ruchu drogowego. Pozdro dla wszystkich obecnych !

Źródło: e-Olimpia.com

FOTOGALERIA: stadionowioprawcy.net fot. Jurgen