GKS Katowice 1-1 GKS Piast Gliwice

12.04.2008, sobota 17:00 – widzów 9000

Relacja GieKSiarza

Mecz z Piastem to tzw „Małe Derby”. Może i małe ale wśród kibiców wywołują odpowiednie ciśnienie jak na derby przystało. Dodatkowo smaczku temu spotkaniu dodawał fakt że Piast jest liderem i pewnie zmierza do awansu. Tego dnia na Bukowej zjawiło się ok. 9000 widzów, Blaszok nabity po brzegi, a i goście zaszokowali wszystkich. Fani Piasta tego dnia zjawili się w ok. 1000 głów, i trudno sobie przypominać takiej liczby piastunek gdziekolwiek indziej. Gliwiczanie przywieźli ze sobą także oprawę, w której skład wchodziła sektorówka z głową legionisty. Prezentacja była okraszana hasłem „Legion Gliwice – Zdobywa Katowice”. Warto również zaznaczyć że większość fanów gości posiada szal, co dało dobry efekt. Prowadzą dobry doping i wywieszają swoje płótna (6 sztuk) z których na przedzie klatki zawisła sztandarowa fana gości „CAŁE ŻYCIE PIAST GLIWICE”.

Fanatycy z Katowic równie dobrze zaprezentowali się na tym meczu, tysiące szali i moc gardeł wspierających GieKSę mogły robić wrażenie, jednak patrząc na całokształt to średni doping z uwagi na możliwości. Nie zabrakło „wymiany uprzejmości” z kurczakami, a także przed Blaszokiem płonie mała barwówka Piasta Gliwice. Płot przy Bukowej standardowo jest dobrze oflagowany: BRACTWO WETERANÓW, HOŁDUNÓW-LĘDZINY – JESTEŚMY TU OD ZAWSZE A PO NAS BĘDĄ KOLEJNI – GOTOWI ODDAĆ ŻYCIE ZA TE GÓRNICZE BARWY (debiut), TRÓJKOLOROWE KATOWICE, MYSŁOWICE, SIEMIANOWICE, SK1964, STRAŻNICY CZARNEGO ZŁOTA, GKS KATOWICE, PISAK, VIP, JAWORZNO, PERSONA NON GRATA oraz na gnieździe HERB. Ten mecz choć nie należał do tych które przerywane są od pokazów ultras, to na pewno zapadnie w pamięci wielu fanów.

Relacja Piasta

Na tym najbardziej oczekiwanym przez nas wyjeździe udało nam się pobić rekord z Chorzowa i w Katowicach stawiliśmy się w liczbie ponad 1000 osób. Kilkanaście osób nie wchodzi z powodu zakazów lub procentów. Z ultras GieKSa nas olała, za to my po raz kolejny polepszyliśmy im samopoczucie tym razem prezentując sektorówkę o wymiarach 15 na 15 metrów z postacią legionisty z napisem LEGION GLIWICE ZDOBYWA KATOWICE. Na sektorze wieszamy prawie wszystkie nasze flagi. Na meczu trochę bluzgów, a to głównie za sprawą obecności kolegów z Zabrza, z których niektórzy robili nam tyle zdjęć, ile fabryka w aparacie i bateriach dała. Poza tym względny spokój i walka na doping ze strony obu ekip. Po meczu wracamy na pociąg i w dobrych humorach wracamy do Gliwic.

Źródło: ULTRA nr4

FOTOGALERIA: Gieksiarze.pl

FILM: 12.04.2008 GKS Katowice – Piast Gliwice (1)

FILM: 12.04.2008 GKS Katowice – Piast Gliwice (2)

FILM: 12.04.2008 GKS Katowice – Piast Gliwice (3)

Relacja sportowa

GKS Katowice: Jacek Gorczyca – Damian Mielnik, Szymon Kapias, Tomasz Prasnal, Marcin Krysiński (73. Robert Sierka), Hubert Jaromin, Łukasz Wijas, Krzysztof Markowski, Piotr Plewnia (64. Grzegorz Górski), Krzysztof Kaliciak, Gražvydas Mikulėnas
Trener: Piotr Piekarczyk

Piast Gliwice: Kasprzik – Nowak, Banaś, Krzycki, Michniewicz, Kaszowski, Gamla, Petasz, Kompała (85. Szczyrba), Kędziora, Wróbel (57. Prędota)
Trener: Piotr Mandrysz

Bramki: Hubert Jaromin (45) – Paweł Gamla (48)
Sędzia: Mariusz Trofimiec (Kielce)
Ż. kartki: Grzegorz Górski, Krzysztof Kaliciak – Marcin Nowak, Adam Banaś, Maciej Michniewicz, Jarosław Kaszowski, Piotr Petasz