GKS Katowice 1-1 Puszcza Niepołomice

23.09.2018

Relacja GieKSiarza

Niedzielny mecz rozgrywany o wczesnej porze (12:45) zgromadził przy Bukowej 1730 widzów. Blaszok skupił się znów tylko na sektorze „B” skąd prowadzono doping przez całe spotkanie. Na płocie pojawiły się trzy płótna: BANDITEN, GÓRNICZY KLUB SPORTOWY i GIT BANDA. Nasza 11-stka zdobyła prowadzenie po golu z karnego, jednak wydarzenia z poprzedniej kolejki studziły wciąż nasze emocje. Niestety nie pomyliliśmy się i goście zdołali wyrównać. Z trybun wtedy dość często niosło się „WALCZYĆ, BIEGAĆ ZAPIE*DALAĆ – ALBO Z GIEKSY WYPIE*DALAĆ!”. Wynik nie zmienił się, co poskutkowało gorzkimi słowami w stronę naszych grajków.

Relacja GieKSa.pl

Po tym jak niezbyt korzystnie zakończył się środowy mecz z Odrą, terminarz 1. ligi dał naszej drużynie szansę na szybką – częściową – rehabilitację. Drużyna z tej szansy nie skorzystała a garstka ludzi, którzy pojawili się w niedzielę na stadionie nie doczekała się na przełamanie. Tym razem nawet na pomeczowe bluzgi w kierunku piłkarzy nikt nie miał ochoty i gdy rozbrzmiewał ostatni gwizdek wielu GieKSiarzy było już w drodze na roladę i kluski.

Niedziela, wczesne popołudnie. O tym, że to lepsza pora na piłkarskie emocje niż środek tygodnia niech świadczy fakt, że wczoraj przy Bukowej pojawiło się więcej kibiców niż na poprzednim meczu, a przecież mamy za sobą kolejną stratę punktów. Blaszok dobrze dopingował przez cały mecz tym razem włączając do repertuaru sporo przyśpiewek skierowanych bezpośrednio do piłkarzy, wyrażających zniecierpliwienie publiczności. Tak jak w poprzednich sezonach staramy się zmierzając na mecze szukać symptomów nadejścia lepszych czasów, tym razem można było sobie wmawiać, że skończyło się kiepskie lato a zaczynająca się jesień będzie dla nas zupełnie innym okresem. Chyba nie będzie… Mimo wszystko spotkamy się znów za kilka dni w tym samym miejscu by obserwować pucharowe starcie z Pogonią Szczecin. Mam przeczucie, że frekwencja będzie znów nieco wyższa. Oby i kolejne spotkanie – które już w weekend – także wpisało się w ten trend. Musimy się odbudować, ze szczególnym uwzględnieniem naszej wizytówki, czyli Blaszoka. To my – najwierniejsi!

Podsumowanie:
Frekwencja: 1730
Goście: 0

FILM: 23.09.2018 GKS Katowice – Puszcza Niepołomice DOPING

FOTOGALERIA: stadionowioprawcy.net