GKS Katowice 1-1 Sarmacja Będzin

12.11.2005, sobota 17:00 – widzów 8000

Relacja GieKSiarza

Ostatni mecz jesieni to wielkie święto przy Bukowej. Przed meczem zagrała orkiestra górnicza, a piłkarze na płytę wyszli z flagami, które wręczyli kibicom. Blaszok zaś na początku był zasłonięty sektorówkami w barwach, które spuszczone były z dachu. Na trybunach, gdzie non stop coś się dzieje, zasiadło ponad 8000 widzów, co jest ewenementem na tym szczeblu rozgrywek.
Elementy rzemiosła ultrasów pojawiają się co chwilę i to na obu trybunach. Na Blaszoku, na sektorze „A” pojawia się sektorówka z herbem GKSu, a na sektorze „C” rozwinięto trójkolorowe pasy materiału. Do tego wszystkiego machano flagami, oraz odpalono świece dymne i stroboskopy. W innym czasie na sektorze „C”, na znak przyjaźni z kibicami Banika Ostrawa, prezentujemy niebieskie i białe balony. Następną choreografią było rozwinięcie sektorówek w barwach, które zasłoniły sektory „A” i „C”, by pośrodku na sektorze „B” odpalić bengale. Spontanicznie również zapaliła się pirotechnika po bramce dla GieKSy. Ultrasowano również na trybunie głównej, na sektorze pierwszym, gdzie mieści się sektor rodzinny. Zaprezentowano tam m.in. balony, pasy materiału i styropianowy napis „GKS”. Jednak główną prezentacje zostawiono na koniec, gdzie stworzono na początku pokaz piro z ogni ostrawskich, które podświetliły folię z pisanym herbem GKSu, a następnie utworzono racowisko.
Po meczu szybko dziękujemy piłkarzom, za udaną rundę i w pośpiechu zmierzamy do Satelity, na hokejowe derby miasta z Naprzodem Janów. Tramwaje są tak wypchane, że ledwo dają radę się poruszać. Niestety na rondzie policja nas blokuje, by nie doszło do starć z kibicami Ruchu, którzy pojawili się wcześniej. Przez to wszystko dochodzi do starć z psiarskimi, lecz nie udaje się nam już dostać na hale małego spodka.

Oflagowanie: FORZA GKS, BAD BOY, COSA NOSTRA (Banik), BRIGADA SILESIA – GKS KATOWICE FAN-CLUB NORDRHEIN WESTFALEN, ULTRAS GIEKSA, SK1964, PISAK, GKS KATOWICE (żółta), PIEROŃSKIE HANYSY, mała flaga miasta Katowice z herbem, oraz na dachu NASZE MIASTO – NASZA KREW – NASZE ŻYCIE – GKS KATOWICE.

FOTOGALERIA: Gieksiarze.pl

Relacja sportowa

GKS Katowice: Grychtoł – Kasprzyk, Wijas, Gajowski (83. Ogierman), Zioło, Lasek, Gawełczyk (80. Kapitan), Jaromin, Mielnik, Pasko (77. Kruszyński), Gielza
Trener: Lechosław Olsza

Sarmacja Będzin: Rydel – Dróżdż, Zdanowski, Czwarnowski, Giczański (77. Pietluch), Broczkowski, Szczagiel (52. Klata), G.Koch (83. Zarychta), Kozak, Karwalski, D.Koch (86. Kozerański)
Trener: Zbigniew Bałaga

Bramki: Gielza (63) – Koch (38)