GKS Katowice 1-1 Stomil Olsztyn

24.04.2019, środa

Relacja GieKSiarza

W środowy wieczór na oglądanie meczu z wysokości trybun zdecydowało się 2020 widzów. Wynik całkiem całkiem jak na środek tygodnia, strefę spadkową i frekwencje w ostatnim czasie przy Bukowej. W tej liczbie znalazła się grupa (43, w tym 2 Lechia) przyjezdnych która dotarła już podczas trwania pierwszej połowy. Na płocie powiesili 3 flagi: „Stomil Jaroty”, „Stomil Travel” oraz konfederatkę. Dodatkowo mieli transparent dla kolegi „Albin wracaj do zdrowia”. Prowadzą mocno rwany doping, budzą się dopiero po zdobyciu wyrównującego gola.

Aspektem mobilizującym obie drużyny był fakt sąsiedztwa w tabeli i walka o utrzymanie. Prowadzenie zdobyła GieKSa, która lepiej (wcale nie znaczy że dobrze) prezentowała się na boisku, jednak za sprawą sposobu interwencji naszego bramkarza (doznał przy tym kontuzji) utraciliśmy gola, czym Stomil zdołał wyrównać. Potem GieKSa naciskała ale nie dość i trzeba było podzielić się punktami. Jednak ten jeden punkt wystarczył by choć na chwilę znaleźć się nad kreską. Co do kibiców GieKSy to prowadzą doping przez cały mecz, jednak poza paroma momentami trzeba przyznać że nie stał na zbyt dobrym poziomie. Miłym gestem było zaintonowane „sto lat…” przez młynowego, dla swojego poprzednika, który akurat obchodził swój „geburstag”. Poza tym na płocie debiutuje jedno płótno, a ogólnie tego dnia płot zdobiły trzy flagi: UZNANI GENTLEMANI, SZALEŃCY Z BUKOWEJ (debiut) oraz GÓRNICZY KLUB SPORTOWY. Poza tym po meczu jedna z grup goni furę śmieRdzieli wracających z Rzeszowa.

Relacja Stomilowców

W środę do Katowic wybrało się 43 kiboli (41 Stomil + 2 Lechia). Mamy ze sobą 3 flagi Stomilu Olsztyn oraz transparent dla naszego kolegi „Albin wracaj do zdrowia”. Jeden zakazowicz nie wchodzi na stadion.

Źródło: kibice.stomil.olsztyn.pl

FOTOGALERIA: stadionowioprawcy.net

FOTOGALERIA: stadionowioprawcy.net (2)

FILM: 24.04.2019 GKS Katowice – Stomil Olsztyn DOPING