GKS Katowice 1-2 Legia Warszawa

28.09.2002, sobota 15:15 – widzów 7000

Relacja GieKSy

Legii ok. 450 osób z kilkoma flagami. Na początku II połowy rzucają stroboskopy na murawę. U nas świetna oprawa ultras; race, kolorowe świece, pasy materiału, podłużne baloniki.

Źródło: TMK

Relacja NFG

Dzisiejszy mecz z Legią „rozpoczęliśmy” już w poniedziałek…Niemalże przez cały tydzień trwały gorączkowe przygotowania, nie sposób teraz o wszystkim wspominać, cały efekt było widać na „blaszoku”. Również nie jestem w stanie wymienić tych osób, które pomogły nam w dniu dzisiejszym. Były to osoby również spoza NFG. Jeszcze raz wielkie dzięki dla @ll! Sam mecz to średnie spotkanie, Legia była minimalnie lepsza. Pełen blaszak, w 80% Trybuna Główna, z pewnością rekord frekwencji w obecnym sezonie!
Wraz z wejsciem piłkarzy na murawę na Trybunie Głównej zostało odpalonych 35 wulkanów, a na blaszoku zostało wyrzucone w górę około 100 kg confetti! Równo z pierwszym gwizdkiem na blaszoku zostały rozwinięte sektorówki i odpalone 27 świec dymnych. Po przerwie rozwijamy pasy w barwach żółto-czarnych o łącznej długości prawie 0,5 km i odpalamy kolejne 27 świec…a po chwili na blaszoku pojawia sie 2100 długich balonów w barwach żółto-zielonych, które dają bardzo fajny efekt! Po bramce dla GieKSy odpalamy na całej długości blaszoka 27 rac!
Za tydzień jedziemy na Pogoń, a za trzy tygodnie w piątek o godz. 20.00 derby z Górnikiem Zabrze!

Źródło: nfg.prv.pl

Relacja GieKSiarza

Ważnym meczem u siebie był pojedynek z Legią. Piłkarzy wchodzących na murawę witamy 35 wulkanami i 100 kg confetti. Po pierwszym gwizdku rozwijamy sektorówki i odpalamy 27 świec. Po przerwie rozwijamy żółte i czarne pasy i odpalamy 27 świec, natomiast po bramce odpalamy 27 rac. Dodam że Legii było ok. 450 fanów.

Źródło: zin DIABLOS 2003 nr 7 (Ruda Śląska)

Wśród siedmiotysięcznej publiczności przy Bukowej zasiadło 300 kibiców Legii Warszawa.

Źródło: Monografia GieKSy Tom III

Oflagowanie: FC BANIK OSTRAVA, NET F@NS GIEKSA, GISZOWIEC – CAŁE NASZE ŻYCIE TO GKS KATOWICE, FORZA GKS, GLADIATORS, GIEKSIARZE, SK1964, MARIHUANA – GKS KATOWICE WEŁNOWIEC, CRAZY BOYS, PISAK, GKS KATOWICE (żółta), VIP.

Relacja Zagłębia

W tym dniu kilkunastu Zagłebiaków wybrało się na mecz GKS-Legia.

Źródło: zin DIABLOS 2003 nr 7 (Ruda Śląska)

Relacja Olimpii Elbląg

W Katowicach wspieramy Legie w 5 osób.

Źródło: zin DIABLOS 2003 nr 7 (Ruda Śląska)

Relacja sportowa

GKS Katowice: Tkocz – Sadzawicki, Kowalczyk, Sznaucner, Bojarski, Widuch, Adamczyk (88. Wysocki), Sierka, Bała, Wróbel (79. Fonfara), Gajtkowski
Trener: Jan Żurek

Legia Warszawa: Stanew – Jóźwiak, Zieliński, Omeljańczuk, Szala (67. Dudek), Surma, Majewski (63. Magiera), Vukovic, Kiełbowicz, Svitlica, Kucharski
Trener: Dragomir Okuka

Bramki: Bojarski (86) – Svitlica (65), Svitlica (75)
Sędzia: Marczyk (Piła)
Ż. kartki: Sadzawicki, Gajtkowski, Widuch – Szala, Vukovic