GKS Katowice 1-2 Znicz Pruszków

08.08.2007, środa 18:00 – widzów 5000

Relacja GieKSiarza

Pierwszy mecz u siebie przyszło nam grać ze Zniczem Pruszków – na tym meczu nie prezentujemy żadnej oprawy – mecz bez historii. Goście zjawiają się w 15 głów z trzema małymi flagami i to oni cieszą się ze zwycięstwa tego dnia. Byli to pierwsi przyjezdni na Bukowej od dawna, gdyż nasz sektor gości ponownie został otwarty dopiero w tym sezonie po gruntownym remoncie i wzmocnieniach. Śmiało można powiedzieć że użyto do tego średniowiecznych umocnień warownych. Teraz każdy kto zdecyduje się wejść na ogrodzenie w klatce, ryzykuje że potnie się o ostre krawędzie blachy, lub nadzieje na zaostrzone ogrodzenie, niczym na pal rodem z „Ogniem i mieczem”.
Jako ciekawostkę można podać, że po kolejny „wybryku” sędziego, podczas bluzgów katowiczan na PZPN, na boisku wylądowała kula inwalidzka rzucona przez jednego z bardziej nerwowych miejscowych.

Oflagowanie: BRACTWO WETERANÓW, TRÓJKOLOROWE KATOWICE, STRAŻNICY CZARNEGO ZŁOTA, GÓRNY ŚLONSK, VIP, GKS KATOWICE, PISAK, SK1964, PIEROŃSKIE HANYSY i JAWORZNO.

Tego dnia na Bukowej w drużynie przyjezdnych pojawił się, jeszcze wtedy mało komu znany Robert Lewandowski. Otworzył on wynik trafieniem w 16 minucie, dając tym samym prowadzenie Zniczowi Pruszków. Natomiast w 90 minucie, za niesportowe zachowanie został ukarany żółtą i czerwoną kartką, za co gdy schodził z murawy, kibice GieKSy pożegnali go gromkim „wypiu*dalaj!”. Ten piłkarz w przyszłości odegra kluczowa role w Polskim i europejskim futbolu. Zostanie kapitanem naszej reprezentacji, jednym z najlepszych napastników w historii niemieckiej Bundesligi oraz w 2020 roku, jako jedyny Polak, otrzyma nagrodę najlepszego piłkarza świata (The Best FIFA Football Awards).

FOTOGALERIA: Gieksiarze.pl

FOTOGALERIA: Gieksiarze.pl WZMOCNIENIA KLATKI

FILM: 08.08.2007 GKS Katowice – Znicz Pruszków SKRÓT

FILM: 08.08.2007 GKS Katowice – Znicz Pruszków R. LEWANDOWSKI

Relacja sportowa

GKS Katowice: Gorczyca – Krysiński, Kapias, Polczak, Gajowski, Sroka (59. Wijas), Markowski, H.Jaromin, Mielnik, Nikodem (59. Gielza), Kaliciak (75. Pasko)
Trener: Piotr Piekarczyk

Znicz Pruszków: Pazdan – Lewczuk, Kowalski, Piotrowski (36. Maciej Rybaczuk), Januszewski, Zawistowski, Osoliński, Grzeszczyk (73. Mikołaj Rybaczuk), Kaczmarek (90+3. Herman), Wiśniewski, Lewandowski
Trener: Leszek Olrzyński

Bramki: Gajowski (62) – Lewandowski (16), Wiśniewski (24)
Ż. kartki: Wijas – Grzeszczyk
Cz. kartki: Kapias (84) – Lewandowski (90)
Sędzia: Mariusz Trofimec (Kielce)