GKS Katowice 1-3 KS Polonia Warszawa

31.10.1998, sobota 17:00 – widzów 2500

Relacja GieKSy

Gości 15 głów, w tym Korona Kielce. Przed meczem około 10 osobowa grupa GieKSy jadąca na mecz zbiera oklep od Chorzowskich. Obywa się jednak bez strat.

Źródło: zin GLADIATOR nr 3 (Sławków)
Relacja Polonii Warszawa

Na ten wyjazd wybraliśmy się w 8 osób. Był wśród nas koleś z GKS-u Tychy, który przebywał u nas. Nie zostaliśmy wpuszczeni do pociągu na Katowice, więc wsiedliśmy na Kraków. Dobrze nam to pasowało, bo akurat w tym dniu na Hutniku grała Korona. W drodze do byłej stolicy oczywiście zabawa i picie. Naturalnie podróżowaliśmy bez biletów, a należy dodać, że był to INTERCITY. W Krakowie opuszczamy pociąg skuci kajdankami. Po krótkim pobycie na psiarni część z nas udaje się taksówką na Suche Stawy po kiboli Korony. Niestety pogubiliśmy się i do Katowic dostaliśmy się osobno. My przyjechaliśmy wcześniej, a na sektorze dopingowało Czarne Koszule 8 od nas, którzy przyjechali samochodami. Na początku meczu dotarła grupa z Krakowa, tj. 5 od nas + 3 z Korony. Szkoda że tylko tylu Scyzoryków udało się namówić. Tak więc na sektorze było nas 13 + 3 z Kielc i 1 z GKS Tychy. Było zimno, więc rozgrzewaliśmy się tworząc głośny i nieudany doping. GKS zaprezentował się cienko. Było ich 300. Flagi mieli same z wiosek. Powrót nie był dość przyjemny. W Sosnowcu obiliśmy 3 typów w szalach GKS-u. Po tej akcji na peron wjeżdżają psy i po raz drugi puszczamy pociąg skuci w kajdany. Jeden od nas wraz z Koroną i gościem z Tychów trafiają do hotelu bez klamek (izba). Reszta po przesłuchaniu wraca do stolicy. Pozostali opuszczają pensjonat dopiero rano. To chyba tyle. Wielkie dzięki dla Korony. Jeb*ć policję.

Paweł

Źródło: zin PIŁKARSCY KIBICE 1999 nr 4 (Radomsko)

Relacja GieKSiarza

Polonia przyjechała w 15 razem z Koroną Kielce. Spokój.

Grzegorz

Źródło: zin HOOLIGANS 1999 nr 1 (Legnica)

Relacja Banika

Na tym meczu melduje się 3 fanów z Ostrawy.

Źródło: zin HOOLIGANS 2000 nr 2 (Legnica) i  zin POLISH ULTRAS – PRIDE OF POLAND 1999 nr 2 (Bełchatów)

Do Katowic przyjechało 10 fanów „Czarnych Koszul”.

Mariusz

Źródło: zin SOCCER ZONE nr 6, 1998 (Bachowice)

Relacja Korony Kielce

od nas 3 z Kielc. Polonii 11 + 1 GKS Tychy. Po meczu coś było na berzie w Sosnowcu, w efekcie czego niemal wszyscy zaliczyli izbę.

Źródło: zin HOOLIGANS 1999 nr 1 (Legnica)