GKS Katowice 1-4 Tur Turek

08.11.2008, sobota 14:00 – widzów brak (mecz bez udziału publiczności)

Relacja kibicowska

Pierwszy z czterech meczy bez udziału publiczności po wydarzeniach jakie miały miejsce w meczu z GKS-em Jastrzębie. Na Blaszoku wisi baner od klubu „SWOIM ZACHOWANIEM BUDUJESZ WIZERUNEK GIEKSY”, który na siłę chcę skarcić fanów po ostatniej awanturze. Mimo zamkniętych trybun, wielu kibiców zjawiło się pod bramami stadionu i z stamtąd dopingują katowiczan.

Relacja kibica GKS-u

Na meczu z Turem melduje się pod stadionem w ponad 200 osób, jednak „widząc” kompromitującą postawę naszych grajków większość zawija się na długo przed końcem. Piłkarze przegrali 1:4 i wylądowaliśmy na ostatnim miejscu w tabeli. Co ciekawe na Blaszoku zawisnął banner: „swoim zachowaniem budujecie wizerunek GieKSy”.

Źródło: zin SK1964 nr 11 (Katowice)

FOTOGALERIA: Gieksiarze.pl

Relacja sportowa

GKS Katowice: Jacek Gorczyca – Marcin Krysiński, Daniel Treściński, Krzysztof Markowski, Damian Mielnik, Tomasz Prasnal (59. Grzegorz Domżalski), Bartosz Iwan, Łukasz Wijas, Piotr Plewnia (58. Grzegorz Bonk), Krzysztof Kaliciak, Łukasz Janoszka (63. Tomasz Hołota)
Trener: Adam Nawałka

Tur Turek: Janicki – Grabowski, Kiczyński, Madera, Derbich, Olszewski (85. Pruchnik), Hyży, Łagiewka (50. Adamski), Kubowicz, Cichos (78. Skokowski), Imeh
Trener: Przemysław Cecherz

Bramki: Bartosz Iwan (80) – Benjamin Imeh (26), Łukasz Cichos (36), Łukasz Cichos (48), Benjamin Imeh (58)
Sędzia: Jarosław Chmiel (Warszawa)
Ż. kartki: Damian Mielnik, Grzegorz Bonk – Dawid Kubowicz (x2)
Cz. kartki: – Dawid Kubowicz (89)