GKS Katowice 1-5 Wisła Kraków

08.09.2001, sobota 17:00 – widzów 4500

Pierwsza GieKSiarza

Wisły 190 w Katowicach, wywiesili 3 małe flagi. Przed meczem chuligani GKS-u ustawili się na drodze wylotowej koło stadionu w ponad 50 osób, czego efektem było uszkodzenie niemal 10 aut krakowskich (wybite szyby i trochę oklepane). W każdym przypadku kierowcy cisnęli gaz i uciekli. Wymieniona ekipa GKS-u wbiła się na stadion za darmo, przy okazji lejąc trochę ochronę. Po meczu na jednej z dzielnic Katowic na GKS ustawił się Ruch Chorzów. Jeden kibic GKS-u został ciężko ranny w wyniku ciosów zadanych siekierą i leżał 6 godzin nieprzytomny w szpitalu. W miejsce tego wydarzenia udało się natychmiast 8 aut konkretnej załogi GKS-u, lecz do niczego już nie doszło, gdyż rozgoniła ich policja, spisując ponadto wszystkie tablice rejestracyjne.

Źródło: ultrasworld.eev.pl

Relacja GieKSiarza

Do Katowic wybrała się nieliczna jak na tą odległość grupa kibiców Wisły, bo tylko 190. Po drodze napotykają na czekających na nich kibiców GieKSy, którzy wybijają szyby w ich samochodach i je obijają. Kierowcy uciekają przed GKS-em.

Źródło: ultrasworld.eev.pl

Relacja GieKSiarza

Gości 180 głów. Przed meczem ustawiamy się na drodze wylotowej koło stadionu na zmotoryzowanych kibiców Wisły. Efektem tego było uszkodzenie ok. 10 aut na krakowskich numerach. W każdym wypadku kierowcy ostro cisną na gazie i uciekają. Tą samą grupą wbijamy się na stadion za darmo przy okazji lejąc ochronę. Po meczu w osiem aut konkretnej załogi udajemy się w region Katowic, gdzie na jedną z naszych grup ustawili się chorzowscy. Do niczego jednak nie doszło ponieważ rozgoniły nas psy.

Źródło: zin DIABLOS 2001 nr 5 (Ruda Śląska)