GKS Katowice 2-0 GKS Tychy

08.11.2014

Tego dnia wielka mobilizacja na Giszowcu i tak na zbiórce pojawia się ponad 100 głów. Już na zbiórce można odczuć derbową atmosferę, w asyście dobrze znanego transparentu „GzG Gang” przy głośnym śpiewie odpalamy trochę pirotechniki. Prezentujemy także dywan z szali tyskich dzbanów i ich zgód który tego dnia kończy swój żywot. Wszystko przy głośnym śpiewie który wieczorną porą niósł się po całej dzielnicy.

FILM: 08.11.2014 GKS Katowice – GKS Tychy – Giszowiec

Derby na Bukowej z lokalnym rywalem jak zwykle przyprawiły kibiców obu drużyn o masę emocji. UG tego dnia mocno zmobilizowane. Na początek na sektorze „B”  ozciągają się dwie sektorówki tworząc herb klubowy . Jednak główną prezentacją tego dnia była oprawa oddająca bojowego ducha fanów podczas derbowych pojedynków. Prezentacja składająca się z podwieszanych sektorówek, transparentu, kartoniady, flag i głównej sektorówki przedstawiająca obraz wojny została podświetlona masą pirotechniki. Jest to na pewno jedna z lepszych opraw wykonana przez UG’03. Jeśli chodzi o doping to co tu dużo pisać, po prostu MIAZGA! Tyscy nie słyszalni przez całe spotkanie.

W przerwie doszło do szarpaniny pod płotem, a skończyło się na czynach. Ochrona na wniosek delegata zdjęła transparent Tyszan obrażający gospodarzy, zerwanie transparentu rozzłościło przyjezdnych. Widząc to co się dzieje Gieksiarze przedostali się na bufor, a następnie wyłamując następną bramkę wyszli z Blaszoka tuż przy klatce chcąc dostać się do gości. W obu kierunkach latały fanty w postaci krzesełek i cegieł. Po chwili wjazd psów w asyście armatki i koniec zabawy. W stronę mundurowych leciały najróżniejsze przedmioty. Jednak co nawet spiker zauważył interwencja policji była nie adekwatna do sytuacji, gdyż palanteria dostała się na sektor „D” psikając gazem i wodą z farbą gdzie popadnie. Efektem tego już po meczu było zatrzymanych 12 osób którzy rzekomo brali udział w zajściach.

Jeśli chodzi o gości to wypełnili całą klatkę otrzymując 409 biletów. Byli wspomagani przez Zawiszę i ŁKS Łódź który przywiózł ze sobą flagę „Uliczni Wojownicy”. Jeśli chodzi o elementy ultras to brak, nie licząc faktu że wszyscy byli odziani w jednakowe szale.

OFLAGOWANIE: trans PDW (łuk), MAŁOPOLSKA, SIEMIANOWICE, MYSŁOWICE, JAWORZNO, ŻORSKA GIEKSA, JURAJSKA GIEKSA, FANATYCZNY STYL ŻYCIA (łuk-Blaszok) i trans TETREV TRZYMAJ SIĘ.

W tym dniu świat kibicowski obiegła też wieść o walce ksGks (30 GKS, 30 KSG) z Legią i jej zgodami (Legia 40, ZS 10, BKS 10). Po ponad 3 minutach górą warszawiacy.

Relacja GieKSy

Tak się niestety ułożyło, że w tym sezonie w naszej lidze elektryzujących rywali jak na lekarstwo, dlatego musieliśmy się zadowolić derbami z tyskimi. W końcu udaje nam się zapełnić Blaszok do ostatniego miejsca, tyszanie wraz ze zgodami również notują komplet w klatce. Na płocie wieszamy flagi naszych FC za bramką i trans pozdrawiający naszych ziomków z Małopolski, będących aktualnie za kratami. PDW! Na przedzie zaś zostaje wolne miejsce na przygotowaną tego dnia przez ultrasów oprawę. Po pierwszej wymianie uprzejmości z tyszanami postanawiamy zaprzestać tego typu zabaw, gdyż ich odpowiedź na nasze „co to się stało, że Was tu tyle zjechało” czyli „GieKSa cygany, po ile macie dywany” pukała w dno od spodu, aczkolwiek całkiem nas rozśmieszyła :) Później skupiamy się na dopingu dla naszych piłkarzy i w 35 minucie prezentujemy oprawę „War for territory” w klimacie wojennym, do tego zostały odpalone kilogramy pirotechniki. W przerwie ochrona zrywa tyskim transa i zaczyna się zabawa, szybko zakończona przez tych, co zawsze. Później ich popisówa, mnóstwo gazu i komandosi na murawie. Na szczęście ktoś poszedł po rozum do głowy i mecz mógł być kontynuowany. Ostatecznie nie wieszamy już flag przed Blaszokiem, zostaje tam tylko trans dla chłopaka z Banika, który aktualnie jest po drugiej stronie krat. Gdy mecz się kończy świruje ochrona wraz z wąsami, którzy nie wpuszczają nas na murawę po flagi. Po meczu zawinięte z naszej strony 12 osób, mamy nadzieję, że skończy się bez konsekwencji.

Derby bezapelacyjnie dla nas, zresztą zgodnie z planem, bo niczego wielkiego po tyskich dzbanach nie można się było spodziewać. Chyba wykosztowali się na paliwo do samolotu podczas ostatnich derbów :) .

Od red. Kibice GKS-u Tychy dostali na ten mecz 409 biletów, jednak udało im się wejść w nadprogramowej liczbie. Było ich około 400 + 70 ŁKS +70 Zawisza + kilku fanów Sandecji.

Źródło: TMK

FILM: 08.11.2014 GKS Katowice – GKS Tychy – Zamieszki

FILM: 08.11.2014 GKS Katowice – GKS Tychy – Zamieszki

FILM: 08.11.2014 GKS Katowice – GKS Tychy – Doping

FILM: 08.11.2014 GKS Katowice – GKS Tychy – Oprawa