GKS Katowice 2-0 Kolejarz Stróże

01.09.2012, sobota 18:00 – widzów 2000

Ten mecz od dłuższego czasu był zapowiedzią lepszych czasów w klubie, porozumienia na linii kibice-zarząd itd. Na te spotkanie klub wraz z kibicami przygotował darmowe wejściówki dla wszystkich urodzonych w roku ’97 i roczników młodszych. Do tego solidne paczki dla dzielnic, które umilają małolatom od siebie powrót do szkół po wakacjach, w których znajdowały się bardzo kibolskie plany lekcji, naklejki na zeszyty, balony, a nawet lizaki z opakowaniem z GieKSy. Na meczu pojawiło się ok. 2500 widzów, z czego duża ilość młodzieży, co musi cieszyć. Na płocie bardzo dobre oflagowanie, co można zauważyć od początku sezonu, do tego trans „Żyjmy GieKSą”, który nawiązywał do hasła z koszulek piłkarzy, którzy noszą je na przodzie swoich strojów meczowych. Wisi również nasza patriotyczna flaga na cześć walczących w II wojnie światowej. W pierwszej połowie całkiem dobry doping. Od 30 minuty na płocie wieszamy również trans przypominający o prezentacji i inauguracji naszych hokeistów, którzy po 7 latach wrócili do ekstraligi, oraz motywujący dla Grzesia Proksy, naszego kibica, który niestety przegrał walkę o mistrzostwo świata w nocy po meczu. Od początku drugiej połowy gniazdo przejmują małolaci, a ultrasi rozdają na sektorach B i C serpentyny, machajki i balony w naszych barwach. W 55 minucie na murawę lecą serpentyny, a w górę idą machajki, balony i kilkanaście rac, które dodają blasku prezentacji. Doping prowadzony przez małolatów nie był tak oszałamiający jak powinien, jednak mecz mógł się podobać na boisku i na trybunach. Po końcowym gwizdku dziękujemy piłkarzom za pierwsze zwycięstwo w nowym sezonie, a oni wraz z trenerem dziękują nam za wsparcie. Bardzo cieszy coraz lepsza atmosfera na linii kibice-piłkarze, oraz kibice-klub. Miejmy nadzieję, że kolejne mecze przyniosą wzrost frekwencji. Dzień później 55 kibiców GieKSy wspierało Górnik Zabrze w Poznaniu, który zameldował się tam w sile 1063 osób. My mieliśmy ze sobą flagę „Forza GieKSa”.

Relacja kibica GieKSy

Przy wejściu na stadion, na młodych GieKSiarzy czekała miła niespodzianka. Każdy mógł liczyć na plan lekcji, naklejki na zeszyty, balony, smyczki, czy lizaki. Tak obdarowany bajtel wędrował na trybuny gdzie obejrzał pierwsze zwycięstwo GieKSy w tym sezonie. Nie tylko na najmłodszych czekała niespodzianka… Na stadionie zostały zainstalowane nowe krzesełka, na blaszoku także. Oprócz zwycięstwa piłkarzy można było nacieszyć oko transem „Żyjmy GieKSą”. oprócz tego w drugiej połowie pojawiło się piro w asyście  machajek.

Jackoow

Źródło: zin SK1964 nr 48 (Katowice) wrzesień 2012

Oflagowanie: NASZE MIASTO – NASZA KREW – NASZE ŻYCIE – GKS KATOWICE, GLADIATORS, FORZA GKS, OSTATNI BASTION KATOWICE(POLSKA), trans WSZYSCY NA HOKEJ (Prezentacja, mecz otwarcia), GKS KATOWICE, UG, trans ŻYJMY GIEKSĄ, PSEUDOKIBICE KOCHAJĄ ŚLĄSKA STOLICĘ, trans GRZESIU POWODZENIA!, GIEKSA JEST TYLKO JEDNA.

FIM: 01.09.2012 GKS Katowice – Kolejarz Stróże