GKS Katowice 2-0 KSZO Ostrowiec

06.11.1999

Relacja GieKSiarza

Goście pojawili się w 22 osoby. Przyjechali dwoma minibusami. Po meczu ruszamy na nich 6 autami (30), KSZO spina niesamowicie blachy, a kierowcy busów okazali się wirtuozami kaskaderskiej jazdy. Odpuszczamy sobie ich dopiero, gdy zatrzymała KSZO psiarnia za znaczne przekroczenie prędkości. Tego samego dnia doszło do dymu na III ligowym Rozwoju Katowice. Przyjechał tam bowiem CKS Czeladź w 23 osoby. Ruszamy na nich w 15 osób tuż po meczu. CKS od razu rwie zelówy, większość ucieka w stronę psiarni, paru zrywa się na boisko. Dorywamy jedynie jednego, został obity również jeden Gieksiarz przez Czeladź, gdy zorientowali się, że goni ich tylko 1 fan Gieksy. Reszta zaczęła się wycofywać z powodu interweniującej psiarni. W sumie CKS nas bardzo zawiódł. Tego dnia doszło do kilku starć z chorzowskimi, z których przeważnie zwycięsko wychodziliśmy my. Między innymi 15 Gieksiarzy goni w okolicach stadionu ok. 30 chorzowskich. Kroimy 2 szale Ruchu, tracimy natomiast szal Gieksy. Dzień był obfity w wydarzenia.

KETCHUP

Źródło: zin DIABLOS nr 3, 2000 (Ruda Śląska)

Relacja KSZO

Nas 22 osoby. Na „powitanie” w naszym kierunku biegnie ok. 40 z Gieksy. Przejmuje nas psiarnia i nie dochodzi do żadnego starcia. Na meczu GKS prezentuje się nieźle (świece, flagi itp.). My odpalamy racę (2 zabierają psy), co daje niezły efekt. Po meczu psy eskortują nas poza Katowice, skąd przejmuje nas 6 aut Gieksy. Niestety nie podejmujemy walki, gdyż był 1 bus (drugi dalej). Uciekając walczymy na kamienie, butelki, baseballe. My wybijamy im przednią szybę, a u nas jest pajęczynka na przedniej. Zatrzymują nas psy i po zabawie.

RAFAŁ

Źródło: zin DIABLOS nr 3, 2000 (Ruda Śląska)

Relacja GieKSiarza

Z Ostrowca 23 osoby. Odpalają 1 race. Po meczu ekipa samochodowa od nas jedzie za wieśniakami, jednak narobiliśmy za dużo przypału i nic nie wyszło. Z drugiej strony konfidenci zatrzymali się przy psiarni.

Gesiu

Źródło: zin HOOLIGANS 2000 nr 2 (Legnica)

Relacja KSZO

Od nas 23 osoby, mamy 2 flagi, odpalamy race. Po meczu na autostradzie wyścigi z GKS-em, który gonił nas samochodami. Zero strat po obu stronach. Akcję GKS zepsuła drogówka, która zatrzymała nas za nadmierną prędkość.

Adrian

Źródło: zin HOOLIGANS 2000 nr 2 (Legnica)

W młynie kibice GieKSy machają kilkoma dużymi flagami na kij.

Oflagowanie m.in.: DĄBRÓWKA MAŁA, POLSKA, GKS (w barwach narodowych), KOKOCINIEC, MYSŁOWICE JESTEŚMY JAK ZARAZA, RADZIONKÓW, ZADOLE, GISZOWIEC CAŁE NASZE ŻYCIE TO GKS KATOWICE, GLADIATORS, TYLKO NIEŻYWI PRZESTANIEMY BYĆ MŚCIWI, CRAZY BOYS, GKS KATOWICE (żółta).

FILM: 06.11.1999 GKS Katowice – KSZO Ostrowiec