GKS Katowice 2-0 Lechia (Polonia) Gdańsk

13.05.2000

Przed meczem GKS – Lechia do Katowic wpada 82 Lechistów dość dobrego składu. Szczęściem dla nich było to, że nie stracili flag, gdyż namierzono kolesia z wojskowym plecakiem wypchanym flagami. Jeszcze z wydarzeń przedmeczowych warto opisać próbę wniesienia skrojonych szali Ruchu na stadion. Na taki proceder nie wyraziła zgody ochrona, która po raz wtórny zalicza bęcki, a GKS wjeżdża na mecz z bramą.

Źródło: ULTRA nr 2

Gości 60 + 30 Wisła.

Źródło: zin BLACK BRIGADE nr 1

Relacja GieKSiarza

Gości ok. 80 os. + 27 Wisła +3 Śląsk + 2 Gryf. Przed meczem doszło do starcia naszego z połączonymi siłami Lechii i Wisły. Po pewnym okresie walk wjeżdża psiarnia, która rozgania całe towarzystwo. Poza tym przed meczem odbył a się walka z ochroną i psiarnią gdyż duża część GKS-u wjeżdża na stadion z bramą. Początkowo psiarnia dostaje niezłe baty, jednak po chwili zjawiają się znaczne posiłki psiarni, która zaczyna do nas strzelać i musimy się wycofać na sektor. Sam mecz to niezła prezentacja z naszej strony. Odpalamy ok. 60 rac, wywieszamy też dywan z ponad 200 szali Ruchu i wywieszamy zdobytą flagę Ruchu (Chełm Śląski).

ADRIAN

Źródło: zin DIABLOS 2000 nr 4 (Ruda Śląska)

Relacja Lechii Gdańsk

Nas w Katowicach 90 + 3 Śląsk + 27 Wisła. Z Gdańska miał być specjalny pociąg, lecz nic z tego nie wyszło. Kilkunastu fanatyków Lechii pojechało już dzień wcześniej do Krakowa. Natomiast następnego dnia z Gdańska pociągiem wyrusza 77 osób. Podróż o dziwo mija bardzo spokojnie, nawet psy były trochę spokojniejsze niż zawsze tylko kanar co chwilę się burzył, gdyż kilkunastu z nas jechało za darmo. W Katowicach meldujemy się na kilka godzin przed meczem. Całe towarzystwo ląduje w przy stadionowej knajpie na piwie. Dodatkowo cały czas czekaliśmy na jakieś akcje, lecz nic z tego. Po wypiciu kilku piw wchodzimy na stadion, niestety jebni*ta ochrona ubzdurała sobie, że 9 osób jest pijanych i właśnie ci trafiają na izbę. Osoby, które wcześniej pojechały do Krakowa wraz z Wisłą (27 os.) trafiają na kibiców Ruchu Chorzów (zdobywają szal) i  GKS-u Katowice, którzy chcieli się chyba bić, jednak spie*dolili. Później GKS-a zebrała się i doszło do wyrównanego starcia, które przerywa psiarnia ze strzelającymi karabinkami. Sam mecz to bardzo słaby doping z naszej strony, a hanysy prezentowali się całkiem nieźle (race, flagi na kijach, głośny doping, świece dymne). Po meczu siedzimy trochę na stadionie i wyruszamy z powrotem do Gdańska. Podróż powrotna mija bardzo spokojnie. Ogólnie na sektorze było nas razem z Wisłą i Śląskiem ok. 130 os. Wielkie dzięki dla Śląska i Wisły za przybycie!

Źródło: zin DIABLOS 2000 nr 4 (Ruda Śląska)

Oflagowanie: GIEKSIARZE, GISZOWIEC CAŁE NASZE ŻYCIE TO GKS KATOWICE, CRAZY BOYS, GKS KATOWICE (żółta), WIERNI I DUMNI GKS KATOWICE, VIP, GKS KATOWICE (z buldogiem), GLADIATORS, PSEUDOKIBICE KOCHAJĄ ŚLĄSKA STOLICE.

FILM: 13.05.2000 GKS Katowice – Lechia Gdańsk