GKS Katowice 2-0 RKS Motor Lublin

08.05.2010, sobota 19:00 – widzów 2500

Relacja fana GKSu

Pierwszy z wielu meczów GieKSy pod koniec sezonu grany w deszczu. Piłkarze wygrywają 2-0 i możemy odetchnąć z ulgą patrząc w dół tabeli. Jeśli chodzi o aspekty kibicowskie to żadnych atrakcji nie stwierdzono. Poza flagami zawisły dwa transparenty dla fanów Górnika którzy uczestniczyli w tragicznym wypadku. Jeden niestety zginął, a kolejny walczy o powrót do sprawności – BARTEK WRACAJ DO ZDROWIA!

Źródło: zin SK1964 nr 24 (Katowice) sierpień 2010

Oflagowanie: GÓRNIK\G/ZABRZE, MAŁOPOLSKA, HOŁDUNÓW&LĘDZINY, SIEMIANOWICE, trans *19.06.90 LIPEK +03.05.10, JAWORZNO, DURA, GIEKSA&GÓRNIK, PERSONA NON GRATA, trans BARTEK WRACAJ DO ZDROWIA, MYSŁOWICE, GIEKSIARZE i na gnieździe HERB. Na trybunie północnej wisiał transparent WSZYSCY NA FLOTĘ!

Relacja kibica GieKSy

Deszczowa pogoda odstraszyła wielu kibiców, na Bukowej pojawiły się w większości osoby, które w sercu mają GieKSę bez względu na aurę. Rzut okiem na nasiąkniętą murawę zwiastował, że nie będzie wielkiego spektaklu. W pierwszych 15 minutach na murawie niewiele się działo, a na blaszoku nie było dopingu – nie był to jednak żaden protest. Kibice uczcili pamięć tragicznie zmarłego kibica Górnika Zabrze (była też minuta ciszy). Piłkarskie emocje zaczęły się od 17 minuty, gdy sędzia wyrzucił z boiska zawodnika Motoru (dwie żółte kartki). Od tego momentu wszyscy czekali na bramkę GieKSy, ale do końca pierwszej połowy się nie doczekali… W drugich 45-ciu minutach nasi grajkowie zagrali skuteczniej i piłka do siatki przeciwnika wpadła dwukrotnie. Zdecydowanie lepiej zaprezentowali się kibice, którzy momentami pokazali, że bez względu na frekwencję, piłkarze zawsze mogą liczyć na wsparcie! Kilka kontrowersyjnych decyzji (anulowanie rzutu karnego dla GKS-u), spowodowało, że bohaterem szpilu został jeden z asystentów sędziego. GieKSa skasowała 3 oczka i wszyscy wrócili do domu zadowoleni, nie licząc drużyny Motoru Lublin :)

Źródło: zin SK1964 nr 21 (Katowice) maj 2010

FOTOGALERIA: Gieksiarze.pl

FILM: 08.05.2010 GKS Katowice – Motor Lublin

Relacja sportowa

GKS Katowice: Jacek Gorczyca – Mateusz Sroka, Jakub Dziółka, Arkadiusz Ryś, Mateusz Niechciał – Kamil Cholerzyński (90. Michał Nowak), Gabriel Nowak (88. Daniel Małkowski), Tomasz Hołota, Łukasz Wijas, Piotr Plewnia, Bartłomiej Dudzic (78. Remigiusz Malicki)
Trener: Robert Moskal

Motor Lublin: Gieresz – Falisiewicz, Ptaszyński, Żmuda, Lenart (78. Kalinowski) – Popławski (53. Adamiec), Syroka (69. Kursa), Divo, Król, Białek – Fundakowski
Trener: Bogusław Baniak

Bramki: Przemysław Żmuda (54) samobój, Tomasz Hołota (67) -
Sędzia: Piotr Wasielewski (Kalisz)
Ż. kartki: Mateusz Sroka, Gabriel Nowak, Tomasz Hołota – Divo (x2), Rafał Król
Cz. kartki: – Divo (17)