GKS Katowice 2-0 ZKS Petrochemia (Wisła) Płock

19.03.2003, środa 18:00 widzów 3000

Relacja NFG

Oczekiwany debiut na Bukowej wreszcie doszedł do skutku. W środę 19 marca mimo przenikliwego zimna jak na tą porę roku na stadionie zjawiło się ok. 3000 tyś widzów, wśród nich trener reprezentacji Paweł Janas. Z Płocka przyjechała skromna ośmioosobowa grupa. Wraz z twórcami strony internetowej GKS-u przygotowaliśmy dla kibiców niespodziankę, gratisową gazetkę, pełniącą funkcję programu meczowego „BUKOWA”. Byliśmy ciekawi czy pomysł wypali i z jakim przyjęciem spotka się wśród kibiców. Pierwotnie gazetka miała być dodawana do każdego biletu w kasach, lecz prezes Dziurowicz uświadomił nam ,że nie jest to najlepszy pomysł ( program sprzeciwia się używaniu nazwy wymyślonej przez naszego pseudo sponsora). „Bukowa” odniosła sukces, świadczy o tym to, że wspomniało o niej kilka renomowanych gazet min „Tempo”, „Gazeta Wyborcza” i „Sport”, otrzymaliśmy tez dużo pochwał od kibiców. Fakt, że nasz sponsor wprowadza swoje porządki w klubie, godzące w honor kibiców spowodował, że po rozpoczęciu meczu zniszczone zostały jego banery reklamowe a przez całe spotkanie słychać było bluzgi na naszych „dobrodziejów”. Jako, że mecz z Wisłą Płock nie należy do atrakcyjnych przeciwników, nasza grupa nie przygotowała w tym dniu jakiejś specjalnej oprawy meczowej. Tuż po rozpoczęciu meczu zostało odpalonych kilkadziesiąt świec dymnych i w zasadzie to był koniec pokazów „Ultras” w tym dniu. Na płocie zawisłą jedna flaga z wszystko mówiącym hasłem „CAŁE NASZE ŻYCIE TO GKS KATOWICE” aby sponsor wreszcie załapał o co w tym wszystkim chodzi.

Nasze liczby ultras:
- 20 świec dymnych
- flagi: CAŁE NASZE ŻYCIE TO GKS KATOWICE i PISAK

Źródło: nfg.prv.pl

Relacja GieKSiarza

W tej kolejce gościmy 10 fanów Petry, którzy przyjechali busem, liczyli na pojawienie się ziomali z Zabrza, ale muszą się pewnej rzeczy nauczyć – derby rzecz święta! Na meczu wyzwiska na firmę Dospel, poparte rozwaleniem reklam owej firmy przez kilku kiboli GieKSy. Oliwy do ognia dodał fakt, że nie pozwolono przed meczem rozprowadzać gazetek „GieKSy” w kasach (tytuł i herb GieKSy nie spodobał się władzą klubu?!). Na meczu odpalamy 20 rac.

Źródło: zin DIABLOS 2003 nr 8 (Ruda Śląska)

Relacja Petrochemii

Nas na meczu 10 osób. Duża grupa fanów z Płocka była w Zabrzu na derbach z Ruchem. Pod stadionem naszego busa atakują kibice GieKSy. Zachowanie GieKSy było jednak honorowe, widząc swoją przewagę liczebną i jakościową nie obijają nas. Interesowały ich tylko flagi, ale ich nie mieliśmy, a po chwili wpada psiarnia i jest po wszystkim. Na stadion jesteśmy wpuszczani pod koniec I połowy. Po meczu jedziemy na derby do Zabrza.

Źródło: zin DIABLOS 2003 nr 8 (Ruda Śląska)

Oflagowanie: PISAK, GISZOWIEC – CAŁE NASZE ŻYCIE TO GKS KATOWICE.

Relacja sportowa

GKS Katowice: Tkocz – Fonafara, Kowalczyk, Sznaucner, Bojarski, Adamczyk, Widuch, Sierka (63. Chifon), Bała, Wróbel (67. Muszalik), Yahaya (89. da Silva)
Trener: Jan Żurek

Wisła Płock: Wyłupski – Holc, Jurkowski, Sudy (46. Jakubowski), Janus, Łobodziński (72. Geworgian), Bąk, Preiksaitis, Vileniskis, Maćkiewicz (61. Jeleń), Mikulenas
Trener: Mieczysław Broniszewski

Bramki: Yahaya (37), Chifon (78) -
Sędzia: Kasperkowicz (Poznań)
Ż. kartki: Widuch, Kowalczyk -