GKS Katowice 2-0 Stal Stalowa Wola

11.03.2000, sobota 12:00 – widzów 1500

Relacja GieKSy

Gości 13 osób. W czasie meczu kilku z GKS-u wbiega na boisko jednak nic godnego uwagi się nie dzieje. Po meczu 14 hool’s GKS-u robi akcję na Stalówkę przed Jaworznem. Gdy nastąpił atak z naszej strony wszyscy ze Stalówki pochowali się w kiblach nie podejmując walki, poszły jedynie szyby w ich kiblach.

ADRIAN

Źródło: zin DIABLOS 2000 nr 4 (Ruda Śląska)

Relacja GieKSiarza

Gości 13 osób. Po meczu przed Jaworznem grupa 14-16 hool’s GKS-u robi akcję na Stalówkę. Gdy nastąpił atak z naszej strony większość stalowców pochowała się w kiblach nie podejmując walki (poszły jedynie 2 szyby).

Źródło: zin POLISH ULTRAS – PRIDE OF POLAND 2000 nr 4 (Bełchatów)

Relacja Stalówki

Na hanysowo wyruszyło nas tylko 24 koleją, w dodatku już w Tarnobrzegu wyrzucili 11 osób za brak biletów. Tak więc dalej jedzie nas 13. Dojeżdżamy do Mielca a tam na stacji stają miejscowi w ok. 30 osób, jest też psiarnia. Nie wiadomo czego chcieli, mówili coś o solówkach, a zaraz zaczęli rzucać kamieniami (koleś od nas dostał w twarz). Po chwili rozganiają ich psy, a my śpiewamy „Zostaw kibica…”. Jedziemy dalej, a po drodze do Dębicy jakieś grupki drą mordę i rzucają kamieniami. Wiedzieliśmy, że w Dębicy coś się będzie działo. Dojeżdżamy tam a na peronie stoi Mielec w 17-18 osób (pojechali za nami samochodami). Chcą solówek, a gdy jeden od nas wybiega rusza na niego kilku Mielczan. Udało mu się cofnąć do pociągu ale dla nas był to znak, że żadnych sołlówek nie będzie. Było nas mniej więc nastawiliśmy się na obronę pociągu, Mielec jednak odjechał do domu. Przykro to pisać ale daliśmy dupy. Dalsza droga do Katowic już spokojna. Młyn GKS-y imponujący, tzn. ok. 1000 szala, flagi na kijach, świece dymne, petardy, ogólnie fajna prezentacja. W 10 minucie meczu GKS-a odpala dwie świece dymne i 3 kolesi biegnie przez murawę w naszą stronę. Chcieliśmy im wybiec na „spotkanie”, ale powstrzymała nas psiarnia, która wycelowała w nas strzelby na gumowe kule. Hanysy dawali nam do zrozumienia, że dostaniemy oklep, śpiewając teksty w stylu „śmierć gorolom” itp. Po meczu psy lodówą wiozą nas na PKP. Spodziewaliśmy się akcji GieKSy gdyż na stacji dało się zauważyć hanysowskie obczajki. I rzeczywiście koło Jaworzna jakiś hanys zerwał hamulec ręczny w jakichś polach. Zaatakowało nas ok. 25 Gieksiarzy, mieli sprzęt. My nie mając szans na podjęcie walki chowamy się po kiblach i tam się bronimy. Załogi dwóch kibli miały poważne problemy ale wszystko dobrze się skończyło i wszyscy wyszliśmy bez szwanku. Dalsza droga już bez atrakcji chuligańskich, tylko w Tarnowie wyrzucono nas za brak biletów i musimy wracać przez Rzeszów ale tam też spokój.

JANECZKO

Źródło: zin DIABLOS 2000 nr 4 (Ruda Śląska)

Relacja GieKSy

Po meczu ze Stalową Wolą w pociągu zaatakowani zostają przyjezdni, ale blokują się oni w kiblach i smary, jakie mieli dostać nie zostały urzeczywistnione. Gości na Bukowej 13 osób.

Źródło: ULTRA nr 2 i zin BLACK BRIGADE nr 1

Oflagowanie m.in. : ZADOLE (na głównej), GUARDIANS, TRZEBINIA, GKS KATOWICE, RADZIONKÓW, GISZOWIEC – CAŁE NASZE ŻYCIE TO GKS KATOWICE, BUROWIEC, ŁAZY, ULTRAS FANS WE ARE ALWAYS WITH GKS!

Relacja Stali Stalowa Wola

Nas w Katowicach tylko 13. Podróż do Katowic zakończyło 11 osób już w Tarnobrzegu (brak biletów). W Mielcu na stacji ustawiło się ok. 30 osób miejscowej Stali. Chcieli solówek, ale zaraz lecą kamienie i jeden trafia jednego z nas w twarz. Do Dębicy udaje się samochodami ok. 17-18 kibiców mieleckiej Stali. Na stacji znowu chcą solówek, ale gdy wychodzi jeden koleś od nas, to w jego stronę biegnie kilku mielczan, więc musimy się wycofać do pociągu. Zaraz po tym zjawiają się psy i nas spisują. Dalsza droga już spokojna, a na stacji w Katowicach przejmują nas psy. Na meczu super prezentacja ze strony Gieksy. W 10 minucie odpalają 2 świece i wtedy paru gości wbiega na murawę. Niestety nas powstrzymują psy, a ich ochrona. Po meczu zostajemy odwiezieni na stację. Za Jaworznem ktoś ciągnie hamulec i do pociągu próbuje się dostać ok. 25 osobowa grupa Gieksy z konkretnym sprzętem. My nie podejmujemy walki i kitramy się po kiblach. Dwie grupy zostają zaatakowane, ale nic im się nie stało. Dalszą podróż utrudniali nam tylko kanary.

Źródło: zin POLISH ULTRAS – PRIDE OF POLAND 2000 nr 4 (Bełchatów)

Relacja kibica Stali Mielec

W czasie rundy znowu daliśmy się we znaki kibicom Stali Stalowa Wola którzy jechali na swój mecz do Katowic. W Mielcu czekał na nich liczny komitet powitalny w postaci hool’s Stali. Niestety była też psiarnia (dodam, że pociąg jechał przez Mielec o 1 w nocy) i nic konkretnego nie udało się zrobić. Postanowiliśmy jechać za nimi do Dębicy. Na prędce kręcimy 3 samochody i konkretnym składem udajemy się do Dębicy. W drodze „umilamy” przejazd fanom ze Stalowej Woli robiąc małą kamionkę. Na PKP w Dębicy dopadamy Stalową Wolę, oni widząc jakim składem przyjechaliśmy odmawiają wyjścia na solówki. Do niczego większego potem nie doszło nie licząc spisania przez psy.

ŁUKASZ

Źródło: zin DIABLOS 2000 nr 4 (Ruda Śląska)

Relacja Stali Mielec

Tradycyjnie już wyszliśmy na Stalową udającą się nocnym pociągiem do Katowic, dzwoniliśmy do nich wcześniej i obiecali nam, że nie pojadą o pierwszej nocnym pociągiem, lecz tym o ósmej rano. Mieliśmy walczyć 20-tu na 30-tu bez sprzętu, ale przewidzieliśmy to, że nas będą próbowali wych*jać i wyszliśmy w nocy w ok. 40-50. Przed nami pojawiły się psy (kilka radiowozów). Ciekawe skąd wiedzieli, że ustawiliśmy się na rowerów?! Po podjechaniu pociągu zauważamy Stalową (ok. 15). Nie zważając na policję próbujemy wjechać do pociągu. Stalowa napie*dala w nas wiezionym przez siebie sprzętem, który po części odrzucamy. Ku*wy spuszczają psa i próbują zwinąć jednego od nas. Udaje się nam go odbić. W Stalową poleciało kilka kamieni i desek. Po tym wszystkim musimy się wycofać. Proponowaliśmy aby wysiedli i stoczyli umówione solówki, ale cwele oczywiście nie chcieli. Postanawiamy jechać za nimi. Co stację robimy kamionkę, lecz ten pociąg nie staje na wioskach. Do Dębicy docierają 3 auta, czyli 15 osób. Około 20 minut oczekujemy na przyjazd pociągu i rozpoczynamy jazdę. Stalowa zamyka (wiąże pasami) wejścia tak, że nie mamy możliwości dostania się do nich. Frajerzy nie dali namówić się do wyjścia i walki. Wszystkiemu temu przyglądali się SOK-isci, tak więc nie wybijamy szyb. Na sam koniec proponujemy chociaż solówki, ale ci niby już zdecydowani spie*dalają  z powrotem do pociągu. Musieliśmy się ewakuować, gdyż słychać było nadjeżdżającą policję. Uciekając samochodami po pustych w nocy ulicach Dębicy nie byliśmy trudnym celem. Wszystkich nas wyłapano i sprawdzono samochody. Ku*wy nic nie znalazły, tak więc bez większych problemów wracamy do Mielca. Ogólnie gość ze Stalowej ma rozj*bany łeb i wybiliśmy w pociągu kilka szyb. Z naszej strony zero strat.

DANIEL

Źródło: zin POLISH ULTRAS – PRIDE OF POLAND 2000 nr 4 (Bełchatów)

FILM: 12.03.2000 GKS Katowice – Stal Stalowa Wola