GKS Katowice 2-0 Warta Poznań

02.04.2010, piątek 19:15 – widzów 3000

W Wielki Piątek do Katowic przyjechała ekipa z Poznania. Jako, że była to rocznica śmierci Papieża, wywieszamy na płocie transparent z jego podobizną i hasłem „Pamiętamy”. Mecz pokazywany w telewizji, na placu zimno, co spowodowało kolejny raz niską frekwencję, piłkarze wygrywają łatwo 2-0 i po cichu zaczyna mówić się o awansie.

Berki

Źródło: zin SK1964 nr 24 (Katowice) sierpień 2010

Poza transparentem ku pamięci Jana Pawła II, zawisł też inny transparent, poświęcony nierzetelnym mediom ”GW- nie czytam, TVN – nie oglądam”. Nasz płot tego dnia był przyozdobiony płótnami: NASZE MIASTO NASZA KREW NASZE ŻYCIE – GKS KATOWICE, MAŁOPOLSKA, HOŁDUNÓW&LĘDZINY, SIEMIANOWICE, TRÓJKOLOROWE KATOWICE, trans GW-NIE CZYTAM TVN NIE OGLĄDAM, GKS KATOWICE, Jan Paweł II-PAMIĘTAMY, MYSŁOWICE, JAWORZNO i DURA.

Relacja kibica GieKSy

Ten Wielki Tydzień był wielki dla naszej GieKSy, która wygrała na własnym stadionie z Wartą Poznań (7 miejsce w tabeli). Mniej więcej 4 tysięcy fanów z Katowic oglądało te świąteczne spotkanie i na pewno nie żałują, że zjawili się przy Bukowej. Z powodu zamkniętego sektora gości, poznaniacy nie zawitali do Katowic.

Doping od pierwszych minut mimo frekwencji stał na bardzo wysokim poziomie, dwójka prowadzących J i M dała z siebie wszystko i fanatycznie wszystkich zachęciła do dobrego śpiewania. Naszą „przewodnią” przyśpiewką była niedawno wprowadzona „GKS Klubem Mym” która idealnie wyszła na dwa głosy. Pierwsza połowa mimo dobrego dopingu nie przyniosła żadnych bramek. W 57 minucie meczu pierwszy raz do bramki Poznaniaków trafił P. Buśkiewicz – bardzo wielka radość na trybunach, ok. 20 min później drugą bramkę dla GieKSy zdobył Dziółka i od tego momentu doping stał się jeszcze głośniejszy – można powiedzieć na spokojnie, że mogliśmy się już cieszyć zwycięstwem. Jak świąteczna tradycja nakazuje trzeba składać sobie życzenia, a w tym wypadku szczególnie na nie zasłużyli piłkarze i w ok. 88 minucie przez niezłą chwilę śpiewaliśmy „Wesołych Świąt”.

Na tym spotkaniu zostało wywieszonych kilka fan i dwa transparenty; jeden upamiętniający rocznicę śmierci Jana Pawła II oraz transparent: „TVN nie oglądam, GW Nie czytam”.