GKS Katowice 2-1 Chrobry Głogów

26.11.2016

W ostatnim spotkaniu tego roku GieKSa podejmowała na Bukowej Chrobry Głogów. Od tego spotkania zależało na jakiej pozycji uplasujemy się w tabeli po rundzie jesiennej. Dodatkowo tego samego dnia, niemal o tej samej porze swój mecz z Jagą mieli chorzowianie. Najciekawiej znowu było na Mysłowicach, fani miejscowej GieKSy oraz Ruchu mieli zbiórki o tej samej porze. Niebiescy wsparci innymi FC przyszli na Skotnicę szukać rewanżu za ostatnie porażki. Niestety chwilę wcześniej zanim doszło do kontaktu wzrokowego obu grup, GieKSiarze zostają otoczeni przez białe kaski. Ruch próbował minąć kordony prewencji co im się nie udaje, tym samym nie doszło do bezpośredniego starcia obu grup kibiców. Doszło za to do przepychanek pomiędzy policją, a fanami GieKSy. Mundurowi użyli miotaczy gazu oraz pałek, a kibice odpowiedzieli im kamieniami. Po kilkunastu minutach ganianek wszystko się uspokaja. Co ciekawe to to że policja użyła siły wobec fanów którzy zbierali się u siebie w oczekiwaniu na podstawiony autobus, a nie przeszkadzała w ogóle niebieskim poruszać się po ulicach Mysłowic.

Na godzinę przed meczem przed stadionem „stan wojenny”, wszędzie biegają białe kaski, a radiowozy szarżują po parkingu z dyskoteką. Całe zamieszanie z powodu jednego młodego fana który podpadł mundurowym.

Na trybunach tego dnia zjawiło się ok. 3000 widzów. Goście którzy zamawiali 200 biletów ostatecznie zjawili się w 67 głów. Na płocie wywiesili 3 flagi, jednak tym razem nie pokusili się by zawiesić je od strony murawy. Doping mają mocno przerywany, z uwagi na liczbę nie są słyszalni. GieKSa dobrze dopinguje przez cały mecz, zwłaszcza w pierwszej połowie i po bramkach dla gospodarzy. Gorzej było tylko przez chwilę gdy Głogów wyrównał na 1-1. Z ciekawostek warto zaznaczyć fakt debiutu nowego, konkretnego płótna chłopaków z Lędzin. Po meczu długo dziękujemy piłkarzom za zwycięstwo i postawę w tej rundzie. Póki co udało nam się zająć drugie premiowane awansem miejsce, ze stratą jednego punktu do lidera z Chojnic.

Oflagowanie: JURAJSKA GIEKSA, ŻORSKA GIEKSA, JAWORZNO, MYSŁOWICE, LĘDZINY, GzG, SIEMIANOWICE, GKS KATOWICE, PIEROŃSKIE HANYSY, FANATYCZNY STYL ŻYCIA, HENIU PDW, TRÓJKOLOROWA ARMIA, POLSKA, GRUDZIEŃ ’81 PAMIĘTAMY, TYLKO NIEŻYWI PRZESTANIEMY BYĆ MŚCIWI oraz na gnieździe UG.

Relacja Chrobrego

Meczem w Katowicach kończyliśmy tegoroczne wojaże za Chrobrym Głogów. Stadion przy ul. Bukowej przyszło nam odwiedzić po raz czwarty w ostatnich latach. Na Górny Śląsk wybraliśmy się autokarem oraz kilkoma autami. W obie strony podróżowaliśmy z raz większą, a raz mniejszą obstawą. Wchodzenie na stadion przebiegło dość sprawnie, osoby których nie było na liście zostały dopisane na miejscu i bez większych problemów obejrzały mecz. Jedyne zastrzeżenia można mieć do podwójnej kontroli, bo cała grupa była przeszukiwana zaraz po wyjściu z pojazdów, a chwilę potem drugi raz podczas wchodzenia na obiekt.

Ostatni wyjazdowicze weszli na stadion chwilę po rozpoczęciu meczu. Zaraz potem ozdobiliśmy płot trzema flagami („Nieliczni”, „Pomarańczowy styl” i płótno FC Krościenko nad Dunajcem) i ruszyliśmy z dopingiem. Rzecz jasna ciężko było przebić się przy dopingu gospodarzy, dlatego robiliśmy przerwy pomiędzy poszczególnymi przyśpiewkami. W drugiej połowie rozpoczął się festiwal bluzgów, co sprawiło, że repertuar został wzbogacony kilkoma wrzutami pod adresem miejscowych.

Na boisku zawodnicy rozegrali całkiem niezłe zawody, ale słaba skuteczność sprawiła, że strzelili tylko jedną bramkę. Gdyby lepiej nastawione celowniki, być może wracalibyśmy z Katowic w lepszych nastrojach. Mecz zakończył się zwycięstwem GieKSy 2:1. Po końcowym gwizdku wspieramy zawodników i zbijamy piątki. Po dłuższej chwili wychodzimy ze stadionu i ruszamy w drogę powrotną. Łącznie w Katowicach zameldowało się 67 fanów ChG, w tym jeden zakazowicz.

Źródło: chrobry.glogow.pl