GKS Katowice 2-1 GKS Tychy

19.05.2018

Relacja GieKSiarza

Po derbach z Ruchem w Chorzowie nastroje jeszcze nie ostygły, a już przyszło rozegrać nam następne przy Bukowej z tyszanami. Kibice mocno wku*wieni na piłkarzy po upokorzeniu jakie nam zaserwowali w ostatniej kolejce, mieli wiele powodów by nie dopingować 11stki z Katowic, tak się jednak nie stało, dlaczego (?) To wiedzą chyba tylko decyzyjni. Przejdźmy jednak do początku.

Na ten mecz mocno mobilizowali się kibice z dwóch przeciwnych biegunów miasta: „Północna Strona” oraz „Grupa Południe”. Obie grupy zaprezentowały okazałe zbiórki okraszane pirotechniką i głośnym śpiewem ku chwale GieKSy. Na pochwalę zasługuje „Północ” która zebrała się w ok. 150 głów z transparentem  „MŁODA PÓŁNOC” i dała popis fanatyzmu maszerując przez serce naszego miasta.

Na Bukowej tego dnia pojawiło się 3250 widzów i spora tego część zasiadła na Blaszoku, który wbrew oczekiwania dopingował, być może nie dla piłkarzy lecz dla zasady. Wiele osób jednak odpuściło sobie ten aspekt i doping wyglądał tak a nie inaczej. Na koniec i tak wszyscy chóralnie śpiewali „Wypie*dalać” bo nasi piłkarze przegrali kolejne derby, mimo iż prowadzili 1:0 to doprowadzili do wyniku 1:2. Wstyd, kolejny potwarz w tak krótkim czasie, w tak ważnym meczu, na 3 kolejki przed końcem sezonu gdzie jeszcze niektórzy łudzili się nadzieją awansu. Brak słów, ale jest to to samo co mieliśmy zaserwowane rok wcześniej, przypadek(?). Nikt już w to nie wierzy, tym bardziej że przy Bukowej mimo braku gości pojawiło się mnóstwo białych kasków którzy zabezpieczali teren i piłkarzy tak jakby planowano zamach terrorystyczny. Z kibicowskiego punktu warto nadmienić debiut flagi poświęconej pamięci Markowi z Imielina oraz obecność dobrej 30-osobowej grupy Świrlandii z flagą – dzięki za wsparcie!

Oflagowanie: transparent MŁODA PÓŁNOC, CRAZY BOYS, GKS KATOWICE (gardina), LĘDZINY&HOŁDUNÓW, WŁADCY MYSŁOWIC (duża), SIEMIANOWICE ŚLĄSKIE, COSA NOSTRA (FCB), GÓRNICZY KLUB SPORTOWY, GzG’05, NIE DLA NAS FORMA ZŁA, PSEUDOKIBICE, ŚP DURA, PSYCHICZNIE CHORZY (JKS) oraz na gnieździe ŚP MAREK i CZASZKA.

Jak wiadomo derby to nie tylko 90 minut na boisku ale także wszystko to co się dzieje wokół tego spotkania i staje się otoczka napędową dla fanatyków. Dzień przed derbami nasze FC Hołdunów i Wesoła (ksGks) wizytują w 23 osoby Tychy (os. Homera) i na znak swojej obecności zamalowują jeden z większych graffiti tyszan. W odwecie po meczu derbowym na Wesołą wpada 11 aut GKS-u Tychy siejąc mały zamęt. Potem dochodzi do spotkania osób decyzyjnych obu grup na którym dokładnie sprecyzowano zasady rywalizacji miedzy obiema bandami (od 23.12.16 nie do końca było wiadomo czego można było się spodziewać po obu stronach, wtedy tyszanie dostali dwukrotnie: na Paprocanach i na Lędzinach od naszych FC HWIL) . GieKSa zapowiedziała też szybką wizytę co poskutkowało dzień później ustawką banda na bandę w parku przy tyskim stadionie. Po obu stronach walczyły grupy powyżej 100 osób, a lepsi okazali się katowiczanie. Po naszej stornie 30 GRR i 5 CHzB – dzięki za wsparcie. Ponieważ tyszanie walczyli wbrew ustaleniom, nie honorowo i w wyznaczonym czasie nie wyprostowali sprawy między obiema grupami zawieszono pakt anty sprzętowy.

FILM: 20.05.2018 ustawka GKS Tychy – GKS Katowice BANDA NA BANDĘ

FILM: 19.05.2018 GKS Katowice – GKS Tychy SKRÓT

FILM: 19.05.2018 GKS Katowice – GKS Tychy DOPING

FILM: 19.05.2018 GKS Katowice – GKS Tychy BRAMKI

FOTOGALERIA: stadionowioprawcy.net

Relacja GieKSy

Jest kilka scenariuszy na kolejny sezon Nice GKS I ligi. Jeśli zarząd klubu stanie na wysokości zadania i pozwoli trenerowi Paszulewiczowi na dokonanie rewolucji w składzie to prawdopodobnie ktoś jeszcze na trybuny przy Bukowej przychodzić będzie. Mniej prawdopodobne jest by udało mi się namówić przyjaciół, z którymi spotykam się przy okazji meczów, by kupili karnety na Blaszok – już od dawna poruszają temat przenosin na Główną. Ktoś chyba będzie musiał przejąć tę rubrykę…

Czekają nas mecze m.in. z Jastrzębiem, ŁKS-em i Wartą Poznań – może będą interesujące z kibicowskiego punktu widzenia, zwłaszcza z tym pierwszym rywalem. Do tego niestety mecze z Sandecją i Niecieczą. O dzisiejszym meczu nie ma sensu pisać. Nie chcę brać udziału w dyskusji czy powinien być doping od początku czy nie. Mam wrażenie, że nie ma to żadnego znaczenia w tym teatrze kukiełkowym.

Podsumowanie:
Frekwencja: 3250
Goście: 0 (zakaz)

Źródło: GieKSa.pl