GKS Katowice 2-1 Polonia Warszawa

23.11.2002, sobota 18:00 – widzów 4000-5000

Relacja GieKSy

Polonistów (wraz ze zgodami) zjawia się u nas ok. 70 osób. Odpalają 4 race, zimne ognie, a także mają ze sobą balony. My natomiast na ten mecz użyliśmy 100 stroboskopów, 360 bengali, 120 świec dymnych i 4 tys. zimnych ogni. Mecz z dobrym dopingiem z naszej strony i jeszcze lepszą oprawą. Po zakończeniu spotkania kończącego udaną rundę jesienną kibice GieKSy wpadają na murawę, GKS jest wiceliderem rozgrywek!

Relacja GieKSiarza

Rundę kończymy meczem u siebie z Polonią, która przybyła w sile 70 osób (w tym zgody). Rundę kończymy bradzo udanie. Piłkarze wchorzą na murawę z flagami na kijach, my rozwijamy folię które są przywiązane sznurkami do dachu Blaszoka, a piłkarze robią sobie w tym czasie fotki – super efekt. W I połowie odpalamy świece dymne na całej długości Blaszoka, a ponad to zimne ognie. W II połowie zimne ognie i bengale. Pod koniec meczu rozkładamy nazwiska piłkarzy zrobione ze styropianu i jednocześnie cały stadion je skanduje, co wyszło naprawdę zajebiście.

Źródło: zin DIABLOS 2003 nr 7 (Ruda Śląska)

Relacja NFG

Z Polonią zagraliśmy o dużą stawkę – mistrzostwo jesieni. Nasi pupile spisali się na medal, bo wygrali z Polonią, jednak niestety Lech nie sprostał Wiśle i zostało nam wicemistrzostwo, które i tak jest wielkim sukcesem naszego klubu!
Oczywiście taki mecz wymaga godnej oprawy i tradycyjnie nasz fan club postarał się o nią. Wychodzących z flagami na kijach piłkarzy przywitały rozwinięte na Blaszoku folie podnoszone pod dach na sznurkach i fana – „Ultras fans we are always with GKS!” przymocowane do dachu oraz stroboskopy odpalone przy bocznej linii boiska. Piłkarz po podaniu flag ustawiają się w dwuszeregu i robią pamiątkowe zdjęcie na tle palących się na sektorze B bengali. W pierwszej połowie odpalamy jeszcze świece dymne na całej szerokości Blaszoka i rząd zimnych ogni.
Po przerwie Krzysztof Gajtkowski dostaje od nas kwiaty z okazji zmiany stanu cywilnego no i chyba niestety też na pożegnanie z Bukową :( . Podczas 2 połowy ponownie odpalamy świece dymne i stroboskopy. Około 65 min spotkania odpalamy na całej długości Blaszoka bengale. W 75 min rozpoczynamy podnoszenie kolejnych styropianowych liter tworzących kolejne nazwiska piłkarzy GieKSy! Przy każdym napisie cały Blaszok skanduje imię i nazwisko piłkarza. Tuż po gwizdku cały Blaszok odpala zimne ognie i śpiewa „Wesołych świąt”. Potem wjazd na murawę i we wspaniałej atmosferze wszyscy idą do domu świętować kolejne wspaniałe zwycięstwo!

Należy nadmienić, że na meczu pojawiło się więcej flag GieKSy niż zwykle. A także dobrą prezentację Polonii która odpaliła 4 race, trochę bengali i mieli balony.

U nas liczby przedstawiają się następująco:
- 100 stroboskopów
- 360 bengali
- 120 świec dymnych
- 3 tys. zimnych ogni

Źródło: nfg.prv.pl

Relacja Banika

Tego dnia wspieramy GKS w 10 osób.

Źródło: zin DIABLOS 2003 nr 7 (Ruda Śląska)

Wśród pięciotysięcznej publiczności przy Bukowej była również grupa 79 kibiców Czarnych Koszul.

Źródło: Monografia GieKSy Tom III

Relacja Arki Gdynia

Tego dnia graliśmy swój w Radzionkowie. Po meczu w 15 osób jedziemy na mecz GKS-Polonia Warszawa. Jeden od nas w drodze powrotnej do Gdyni dostaje po pysku od Zagłębia Sosnowiec, gdzieś pod Sosnowcem.

Źródło: zin DIABLOS 2003 nr 7 (Ruda Śląska)

Relacja Scyzorków

Na meczu GKS-Polonia fani Korony wspierają Czarne Koszule w 17 osób.

Źródło: zin DIABLOS 2003 nr 7 (Ruda Śląska)

Oflagowanie m.in.: GACIO MARINESS (S3), GUARDIANS, RAZORS, SKINHEADS, NET F@NS GIEKSA, TYLKO NIEZYWI PRZESTANIEMY BYĆ MŚCIWI, GLADIATORS, CRAZY BOYS, GISZOWIEC – CAŁE NASZE ŻYCIE TO GKS KATOWICE, MARIHUANA – GKS KATOWICE WEŁNOWIEC, GIEKSIARZE, GKS KATOWICE (żółta), BAZAL (Banik), FORZA GKS, GKS GKS KATOWICE-FANS JESTEŚMY JAK ZARAZA, PERSONA NON GRATA, PISAK, VIP, SK1964, oraz zawieszona pod dachem ULTRAS FANS WE ARE ALWAYS WITH GKS!

Relacja sportowa

GKS Katowice: Tkocz – Sadzawicki, Kowalczyk, Sznaucner, Bojarski (90. Fonfara), Widuch, Adamczyk, Sierka (81. Muszalik), Bała, Wróbel (83. Giesa), Gajtkowski
Trener: Jan Żurek

Polonia Warszawa: Gubiec – Adamski, Łukaszewicz, Kaliszan, Kaczorowski, Scherfchen, Ekwueme, Gołaszewski, Dąbrowski, Kęska, Mazurkiewicz
Trener: Krzysztof Chrobak

Bramki: Gajtkowski (73), Bojarski (85) – Gołaszewski (68)
Sędzia: Cwalina (Gdańsk)
Ż. kartki: Sznaucner – Scherfchen, Kęska, Kaczorowski, Mazurkiewicz