GKS Katowice 2-1 Stomil (OKS 1945) Olsztyn

15.03.1997, sobota 15:00 – widzów 5000

Relacja kibica GieKSy

Po porażce z Zagłębiem i remisie z ŁKS-em, straciliśmy chwilowo trzecią pozycję w tabeli, którą zajął Stomil. O kibicach Stomilu usłyszano po raz pierwszy w 1988r., kiedy to ich klub awansował do II ligi. Według nich pierwsze zadymy odbyły się z szalikowcami gdańskiej Lechii i Motoru Lublin. W młynie zasiada ich ok. 300 szali. Wyjazdowy rekord to 350 osób w Iławie. W zeszłym sezonie jeździli: Częstochowa 60, Wronki 40, Tarnobrzeg 20, Łódź 160, Kraków 20, Warszawa 250. Do Katowic przybyło 13 olsztynian, ale nie byli oni specjalnie zainteresowani tym co działo się na boisku. U nas wiara dała wreszcie próbkę swoich możliwości, a nasi piłkarze niesieni wspaniałym dopingiem pokonali Stomil 2-1, po dwóch „główkach” Arka Szczygła. Tym samym powróciliśmy na trzecie miejsce w tabeli.

Źródło: zin GIEKSIARZ nr 1

Relacja GieKSy

Goście z Olsztyna przyjechali w 17 głów. Spokój.

Źródło: zin GLADIATOR nr 1

Relacja Stomilu

Nas w Katowicach 18 (4 nie dojechało).

Źródło: zin SOCCER ZONE 1997 nr 2 (Bachowice)

Oflagowanie m.in.: PSEUDOKIBICE KOCHAJĄ ŚLĄSKA STOLICE, RYDUŁTOWY, DĄBROWA GÓRNICZA, GKS KATOWICE INTERNET FANS PADEREWSKIEGO, WITOSA, GKS, ULTRAS, JÓZEFKA, 1000-LECIE, BYTKÓW, ŻORY, SIEMIANOWICE, BONIOL, GISZOWIEC – CAŁE NASZE ŻYCIE TO GKS KATOWICE, CHEŁM ŚLĄSKI.

Relacja Polonii Bydgoszcz

Dwóch od nas pojechało ze Stomilem do Katowic. W sumie daliśmy dupy, obiecywaliśmy sobie że „za Mołdawię” do Katowic pojedziemy liczniejszą grupą. Stomil pojechał dwoma grupami. Jedna przez Inowrocław, druga przez Włocławek. Tych pierwszych w „Inku” dorwał tamtejszy Zawisza, a w Karsznicach wyrzucił konduktor 4 osoby. Z 12 typa do Katowic dojechało 8. Ci co jechali przez Włocławek w Zgierzu wyłapali od Widzewa (OKS-u 10, RTS-u 30), który używał noży, tasaków i gazów łzawiących. W Katowicach piłkarze Stomilu nie chcieli wziąć tych olsztynian, którzy dostali kosami. W drodze powrotnej znów Zawisza w Inowrocławiu, a w Tczewie przypadkowo napotkana grupa Lechii Gdańsk…

Źródło: zin ARCYŁOTRY 1997 nr 5 (Sosnowiec)

Relacja Zawiszy FC Inowrocław

Stomil Olsztyn grał mecz w Katowicach. Mieli przesiadkę w Inowrocławiu. Z pociągu wysiadło 7 stomilowców, którzy na nasz (Zawiszy) widok zaczęli uciekać. Czterech uciekło na miasto (wyrzucając plecak – flyers i szal), a trzech schowanych w przedziale wzięto na buty. W drodze powrotnej Stomil został znów obity (tym razem wszyscy – ok. 15 osób) i skrojony z 1 flagi i 2 flyersów.

Źródło: zin ARCYŁOTRY 1997 nr 5 (Sosnowiec)

FILM: 15.03.1997 GKS Katowice – Stomil Olsztyn

Relacja sportowa

GKS Katowice: Jojko – Szala, Widuch, Borawski, Adamus, Bała, Kucz (89′ Malcharek), Ledwoń, Pęczak, Polarz (59′ Furtok), Szczygieł (74′ Pikuta)
Trener: Piotr Piekarczyk

Stomil Olsztyn: Charbicki – Biedrzycki, Jankowski, Pawłuszek (77′ Jasiński), Siniczyn, Płuciennik, Kaczmarczyk, Kwiatkowski, Opaliński, Gadziała, Dyluś
Trener: Bogusław Oblewski

Bramki: Szczygieł (19), Szczygieł (29) – Gadziała (81)
Sędzia: Granat (Warszawa)
Ż. kartki: Szala, Pikuta – Jankowski
Cz. kartki: – Jankowski