GKS Katowice 2-1 Stomil Olsztyn

02.11.2013

Tego dnia przy Bukowej zjawiło się mnóstwo fanów trójkolorowych, ale trudno się dziwić gdyż od tego meczu zależało czy GieKSa zrówna się z liderem z Bełchatowa. Dla drużyny z Olsztyna był to również ważny mecz bo gdyby wygrali wyszli by ze strefy spadkowej.

Pod względem kibicowskim był to ciekawy rywal, sami Stomilowcy mobilizowali się na ten wyjazd hasłem „powrót do przeszłości”. Hasło trafne bo Olsztynianie ostatnio gościli na Bukowej kilkanaście lat temu. Jednak w drodze pod stadion kibice gości byli prowokowani przez mundurowych, co skończyło się spięciem. W ruch poszły pały i masa gazu łzawiącego, parę osób z Olsztyna powiniętych. W sektorze gości fani „Dumy Warmii” meldują się w ok200 osób. Przez pierwszą polowe wisi tylko płótno upamiętniające zmarłego Stomilowca ŚP PLECHU. Zaś w drugiej połowie ozdobili cały płot w sektorze swoimi flagami i jedną Polonii Bydgoszcz.

Z naszej strony również cały płot ozdobiony flagami, na łuku tradycyjnie w kształcie krzyża zostały ułożone znicze, a na płocie zawisły flagi ŚP Pisaka, Dury i transparent Pamiętamy. Mecz rozpoczął się od minuty ciszy, ale potem do końca jedziemy już z dobrym dopingiem. Jednak najgłośniejsi byliśmy gdy GKS odrobił straty i strzelił wyrównującą bramkę oraz gdy w końcówce meczu objął prowadzenie. Wtedy już każdy z nas czekał tylko na gwizdek sędziego, który tego dnia miał wiele kontrowersyjnych decyzji.

Po meczu dziękujemy piłkarzom za kolejne zwycięstwo i w dobrych humorach idziemy świętować na ulicach Giszowca.

Galeria: http://www.foto.gieksiarze.pl/thumbnails.php?album=862&page=1