GKS Katowice 2-1 ZKS Stal Stalowa Wola

02.11.2019, sobota

Na ten mecz ze zbiórki w centrum miasta ruszyła katowicka młodzież, która coraz częściej organizuje się do wspólnych działań ku chwale GieKSy. Po prostu nadchodzi młode pokolenie…
W Zaduszki przy Bukowej stała frekwencja która tym razem wyniosła 1798 widzów. W zgodzie ze Świętem dopasowało się i ozdobienie płotu gdzie w większości zawisły flagi i transparentu ku czci fanatyków zasiadających już w „Sektorze Niebo”. Zabrakło za to tradycyjnego krzyża ze zniczy na łuku.
Pamiętano również o 23 rocznicy sztamy z Banikiem, co uczczono także odpowiednim płótnem. Nasz doping z początkiem spotkania był marny, lecz w miarę czasu tylko się rozkręcaliśmy. Wina leży w tym że nadal większość publiki schodzi się na trybuny już w trakcie meczu. Z nami tego dnia 8 fanów JKSu Jarosław z flagą – dzięki za wsparcie.
Goście w sektorze pojawili się w 162 osoby (plus ci co nie weszli), w tym 110 fanów z Jastrzębia, dla których mecz Stali z nami był ważniejszy od własnego wyjazdu do Niecieczy. Na płocie wieszają 4 flagi z których tylko jedna nie jest poświęcona zmarłym fanatykom: Ś.P. PIJAK, STAL, oraz dwie ku czci fanów jastrzębskiego GKSu. Doping prowadzą od 5 minuty spotkania i trzeba przyznać ze na swoja liczbę są dość głośni. Przynajmniej przez pierwsza połowę, bo w drugiej części w większej mierze nie dopingują. Nie zabrakło również wymiany epitetów. Poza tym przyjezdni już po meczu przy wyjściu maja spięcie ze służbami porządkowymi.Wyrwali parę krzesełek i poszarpali trochę płotem, przez co są mocno gazowani.

Oflagowanie: trans NIE UMIERA TEN, KTO TRWA W PAMIĘCI ŻYWYCH, SZALEŃCY Z BUKOWEJ, CRAZY BOYS, trans Ś.P. PASTOR, PISAK, GÓRNICZY KLUB SPORTOWY, trans GIEKSA \23/BANIK, ARMII KRAJOWEJ (JKS), DURA, trans Ś.P. TASI oraz na gnieździe Ś.P. MAREK i JACKOW.

Relacja Stalówki

W Katowicach melduje się ok 60 Kibiców Stali plus 113 fanów z Jastrzębia- dzięki za konkretne wsparcie!!! Nie wszyscy wchodzą na stadion. Wieszamy flagi i prowadzimy dobry doping w asyście bębna. Piłkarze niestety przegrali kolejny mecz. Po spotkaniu spięcie z ochroną i milicją, mocne gazowanie.

FOTOGALERIA: stadionowioprawcy.net

FOTOGALERIA: stadionowioprawcy.net fot. Jurgen

FILM: 02.11.2019 GKS Katowice – Stal Stalowa Wola SKRÓT