GKS Katowice 2-2 Pogoń Szczecin

07.11.2009, sobota 20:00 – widzów 7500

Relacja GieKSy

To był mecz na który warto było czekać całą rundę. Wyprzedane wszystkie bilety na Blaszok już 2 dni przed meczem, rozgłos w mediach, zapowiedź przybycia na Bukową potencjalnych inwestorów, sobota godzina 20, mecz w blasku jupiterów, znakomity doping, dramaturgia na murawie i spora grupa kibiców gości…

Mecz z Pogonią elektryzował na długo przed pierwszym gwizdkiem. Dzielnice prześcigały się w  liczbie zakupionych biletów w przedsprzedaży, liczne przybycie zapowiedzieli również fani Górnika. W budynku klubowym już dzień przed meczem dało się wyczuć, że mecz z Portowcami będzie niezwykły. I taki też był. Nabity Blaszok już pół godziny przed meczem tętnił życiem za sprawą naszych przyjaciół z Zabrza, którzy przybyli w liczbie 1000 głów i już wtedy trenowaliśmy umiejętności wokalne. Piłkarze z tunelu wyszli jak za starych czasów z 3 metrowymi flagami na kijach. Na płocie oprócz naszych flag, zawisła też flaga Banika i trzy flagi Górnika. Blaszok wraz z główną od samego początku ruszył z głośnym dopingiem. W oczy rzucała się ogromna ilość szali i czapek w młynie, co nie jest u nas regułą. Na trybunach znakomitą atmosferę podkręcił jeszcze Bartek Iwan strzelając chwilę przed przerwą gola na 1-0. W przerwie show zrobiły cheerleaderki z zespołu Daiquri i można było rozpocząć drugą połowę. Wtedy na trybunach zameldowali się już wszyscy kibice „Dumy Pomorza”. Na boisku niesamowita dramaturgia, 2 czerwone kartki dla piłkarzy GieKSy, ostateczny wynik 2-2 sprawiły, że atmosfera na trybunach była fantastyczna. Myślę, że ten mecz był najlepszą promocją naszego klubu dla inwestorów, którzy zasiedli na trybunie głównej, a także dla tych, którzy jaraja się sceną kibicowską. Po meczu dziękujemy piłkarzom za wspaniałą walkę i pokazanie GieKSiarskiego charakteru.

Nas na meczu 8000, w tym 1000 fanów KSG, 30 Banika i 5 JKS-u. Pogoń oceniła się na 265 osób w tym 10 fanów Legii Warszawa. Na koniec dziękujemy zgodowiczom i układowiczowi za wsparcie na tym meczu!

Źródło: zin SK1964 nr 17 (Katowice) marzec 2010 i TMK

Oflagowanie: BRACTWO WETERANÓW (S2), FC BANIK OSTRAVA (S1), JAWORZNO, MYSŁOWICE, HOŁDUNÓW&LĘDZINY, TRÓJKOLOROWE KATOWICE, MAŁOPOLSKA, GÓRNY ŚLONSK, SIEMIANOWICE, DURA, GIEKSA&GÓRNIK, TORCIDA CREW, TORCIDA GÓRNIK i SUPER TORCA.

FILM: 07.11.2009 GKS Katowice 2-2 Pogoń Szczecin