GKS Katowice 2-2 Zagłębie Lubin

07.09.2008

Na stadionie tylko ok. 3000 widzów, widać że gra naszych piłkarzy zniechęca wielu do przychodzenia na stadion. Goście przyjechali w ok. 250 głów z jedną dużą flagą „Zagłębie Lubin”, zawisły także 2 mniejsze (w tym barwówka). Ogólnie Lubinki zaprezentowały się bardzo dobrze, większość ubrana na pomarańczowo, dobrze dopingują i machają flagami na kij w barwach. Przez pierwsze 15 minut nie dopingują, przyłączając się do żałoby by uczcić ŚP. Durę. Na płocie Blaszoka pojawia się transparent „NIECH TĘ RACE OŚWIETLĄ CI DROGĘ – DURA – DO RAJU KTÓRY BĘDZIE TWYM DOMEM”, a w środku młyna odpalono krzyż z rac. Nasi przyjaciele z Banika również przygotowali trans ku czci pamięci Tomka i zaprezentowali go na sektorze „D”. Po wszystkim na płocie ląduje tylko jedna flaga „PERSONA NON GRATA”, oznaczona żałobną wstęgą na znak przywiązania z naszym tragicznie zmarłym kolegą. GieKSa dopinguje tylko przez pierwszą część spotkania, potem skupia się tylko na anty dopingu dla piłkarzy którzy kolejny raz zawodzą swoich fanów. Z trybun leciało m.in. „oddajcie koszulki…” i „zejdźcie z boiska, nie róbcie z nas pośmiewiska„. Co ciekawe mimo że przez cały mecz piłkarze gospodarzy błądzili bez celu po murawie, a prowadzenie gości 2:0 to minimum które mogli osiągnąć przy postawie GKS-u, to w ciągu ostatnich 7 minut spotkania katowiczanie zdołali wyrównać. Wprawiając w osłupienie całą zgromadzoną widownię.

Relacja kibica GKS-u

W 9 kolejce był mecz z Zagłębiem Lubin, na którym większość kibiców i cały blaszok melduje się w czarnych koszulkach. Mecz rozpoczyna się minutą ciszy, podczas której odpalamy krzyż z rac, a na płocie ląduje transparent „Niech te race oświetlą Ci drogę, do raju który od teraz będzie Twym domem”. Przez pierwsze 15 minut nie dopingujemy, do czego przyłączają się również fani z Lubina. Później jest fatalny występ naszych grajków, co powoduje że przegrywamy 0:2 do przerwy i zaprzestajemy dopingu w drugiej połowie. Tylko od czasu do czasu intonując jakąś ironiczną piosenkę skierowaną do „piłkarzyków”. Jakby na złość piłkarze w końcówce spotkania zdobywają dwie bramki i remisują ten mecz – a nasz konflikt z piłkarzami narastał.

Źródło: zin SK1964 nr 11

FILM: 07.09.2008 GKS Katowice-Zagłębie Lubin