GKS Katowice 2-3 Polonia Warszawa

09.04.2005

Na pierwszym w rundzie wiosennej meczu na własnym stadionie kibice GKS-u przygotowali bardzo okazałą oprawę. Cała prezentacja została poprzedzona transparentem z cytatem słów wypowiedzianych w ostatnich dniach życia przez Jana Pawła II „Wy też bądźcie radośni”. Potem na „Blaszoku” odpalono ogromne ilości pirotechniki m.in. rac, stroboskopów, ogni wrocławskich. Była też nowa niewielka sektorówka z herbem klubu, znane już dobrze sektorówki w barwach, chorągiewki i pasy materiału. Oprawa może bardzo standardowa, ale zaprezentowana z dużym rozmachem, dlatego mogła się podobać. Ciekawostką jest debiut na płocie flagi tajemniczego fan-clubu GKS-u Katowice… „Bełchatów”. Flaga zawisła w centralnym miejscu na „Blaszoku”.

Kibice Polonii dotarli do Katowic w sile 45 osób, z jedną flagą. Podróżowali głównie samochodami, na zasadzie „każdy sobie…”. Zasiedli nietypowo nie za bramką, ale na ostatnim, skrajnym sektorze trybuny głównej. Przed meczem kilka osób z Polonii przemieściło się spod nominalnej trybuny dla przyjezdnych, na sektor, gdzie mieli tego dnia zasiąść. Przechwytuje ich kilku GieKSiarzy, ale po dłuższej rozmowie Poloniści zostali puszczeni. Wchodzą na trybunę i… w tym momencie atakuje GKS. Ten atak został jednak odparty. Nie udaje się ta sztuka fanom Czarnych Koszul w przerwie, gdy chuligani GKS-u zaatakowali w większej liczbie. Kilku przyjezdnych oberwało, reszta ratowała się ucieczką. Jedna osoba najmocniej przekopana, została zrzucona ze schodów (na szczęście obrażenia nie były zbyt groźne)! Nieliczni Poloniści próbowali się postawić, jak relacjonują, im też udało się trafić kogoś z rywali, generalnie jednak to oni oberwali. W ręce katowiczan wpadło parę szalików i flaga barwowa, która po przerwie zawisła w wiadomej pozycji na płocie po stronie GieKSy.

Źródło: TMK

W Katowicach na meczu zanotowano jeden incydent. Działo się na meczu z Polonią Warszawa. W przerwie meczu chuligani GKS-u zaatakowali zasiadającą na trybunie głównej ekipę fanów ze stolicy i spuścili im manto przy okazji kroją małą flagę. Była to kara za złamanie „paktu poznańskiego” który został zawarty 12.12.2004, gdyż Czarne Koszule w Gocławiu raniły nożem jednego fana Legii.

Źródło: ULTRA nr2

FILM: 09.04.2005 GKS Katowice – Polonia Warszawa