GKS Katowice 2-3 Sandecja Nowy Sącz

23.10.2010, sobota 17:00 – widzów 4000

Relacja GieKSy

W chłodny sobotni wieczór przyszło GieKSie zmierzyć się z walczącą o czołową lokatę Sandecją Nowy Sącz. Zajmująca 3 miejsce drużyna Sandecji była faworytem zwłaszcza, że nasza GieKSa ostatnio sprawuje się co najmniej poniżej oczekiwań. Mimo tego na boisku dwukrotnie wychodziliśmy na prowadzenie, jednak z powodu prostych błędów 3 pkt. pojechały do Nowego Sącza… Wielu kibiców nie widziało obu bramek dla naszego zespołu z powodu dość długiej kolejki do kasy, co dziwi gdyż bilety i to tańsze można było kupować w kilku punktach sprzedaży, kilka dni przed meczem. Coraz więcej trójkolorowych czapek na sektorach i bardzo dobry doping (z kilkoma konkretnymi pierdolnięciami) były z pewnością plusem tego spotkania. Przed meczem piłkarze wybiegli w koszulkach antyrasistowskich tak jakby na naszym stadionie rasizm był niezwykle dotkliwym problemem… Spowodowało to mieszane reakcje wśród fanów katowickiej jedenastki. Również jedyny grający tego dnia czarnoskóry zawodnik Sandecji zachowywał się bardzo prowokująco nie mówiąc już o „delikatnych” piłkarzach tego zespołu przewracających się i cierpiących w co drugim starciu. Po tym meczu jak zwykle pozostał niedosyt sportowy, ale i radość, że pomimo fatalnej postawy naszych grajków wiele osób nie zapomniało co to znaczy być GieKSiarzem na dobre i na złe.

Branik

Źródło: zin SK1964 nr 29 (Katowice) listopad 2010

Oflagowanie: BRACTWO WETERANÓW (S2), TYLKO NIEŻYWI PRZESTANIEMY BYĆ MŚCIWI (łuk), SIEMIANOWICE, MAŁOPOLSKA, HOŁDUNÓW&LĘDZINY, CAŁE NASZE ŻYCIE TO GKS KATOWICE (łuk – Blaszok), GÓRNY ŚLONSK, FORZA GKS, PISAK, GKS KATOWICE, GIEKSA JEST TYLKO JEDNA, GIEKSA&GÓRNIK, ŻORSKA GIEKSA, DURA, GIEKSA, a na gnieździe GKS DUMA ŚLĄSKA.

Poza tym na meczu od początku spotkania na Blaszoku prezentujemy flagowisko, a nawet niezidentyfikowana osoba odpala spontanicznie race.

FILM: 23.10.2010 GKS Katowice – Sandecja Nowy Sącz

FILM: 23.10.2010 GKS Katowice – Sandecja Nowy Sącz