GKS Katowice 3-0 MKS Dolcan Ząbki

20.09.2008, sobota 16:00 – widzów 6000

Relacja GieKSiarza

Na stadionie ok. 6000 widzów i to chyba tylko dlatego że klub by wynagrodzić postawę piłkarzy, przygotował wiele darmowych wejściówek. Na płocie pojawiła się nasza najdłuższa flaga NASZE MIASTO NASZA KREW NASZE ŻYCIE – GKS KATOWICE oraz PISAK. Poza tym fani powiesili kilka małych flag Górnego Śląska. Mimo deszczu GKS w końcu zaczął dobrze grać, co przełożyło się na doping i radość kibiców, którzy po meczu cieszyli się z wygranej razem z piłkarzami. Był to pierwszy mecz gdzie Henryk Górnik objął obowiązki pierwszego trenera po Janie Żurku.

Relacja kibica GKS-u

Na kolejny mecz z Dolcanem byliśmy wpuszczani za darmo, co dało nam sporą ilość widzów na trybunach. Jednak większość była już myślami przy pucharowym meczu z KSG, który rozgrywany był trzy dni później. Mecz bez historii, wygrany 3:0 co było miłym odstępstwem od reguły.

Źródło: zin SK1964 nr 11 (Katowice)

FOTOGALERIA: Gieksiarze.pl

FILM: 20.09.2008 GKS Katowice – Dolcan Ząbki

Relacja sportowa

GKS Katowice: Jacek Gorczyca – Marcin Krysiński (46. Mateusz Sroka), Szymon Kapias, Daniel Treściński, Damian Mielnik, Grzegorz Domżalski, Łukasz Wijas (60. Grzegorz Bonk), Krzysztof Markowski, Łukasz Janoszka, Gražvydas Mikulėnas, Krzysztof Kaliciak (46. Piotr Plewnia)
Trener: Henryk Górnik

Dolcan Ząbki: Humerski – Dadacz (65. Dukalski), Stawicki, Warakomski, Jędrzejczyk, Tataj, Solecki (50. Trochil), Kułkiewicz (60. Frątczak), Gabrusewicz, Stańczyk, Papierz
Trener: Marcin Sasal

Bramki: Szymon Kapias (29), Gražvydas Mikulėnas (66), Łukasz Janoszka (71) -
Sędzia: Marcin Słupiński (Sieradz)
Ż. kartki: Mateusz Sroka, Szymon Kapias, Daniel Treściński, Łukasz Janoszka – Dominik Dukalski, Artur Jędrzejczyk, Marcin Warakomski , Dariusz Papierz