GKS Katowice 3-0 MKS Korona Kielce

01.09.1999, środa 17:00 – widzów 2115

Relacja GieKSiarza

Goście z Kielc przyjechali w 40 osób. Przed meczem mogło dojść do dymu, gdyż autokar z Koroną podjechał pod kasy, gdzie była Gieksa, lecz kierowca szybko odjechał. Jedyny kibic Korony, który wyskoczył, musiał salwować się ucieczką wyrzucając po drodze sprzęt. Tego samego dnia grają chorzowscy (kroimy jedynie 1 szal Ruchu).

KETCHUP

Źródło: zin DIABLOS nr 3, 2000 (Ruda Śląska)

Relacja Korony Kielce

Nas 38 autokarem. W Katowicach atakuje nas Gieksa (20-30) jednak do niczego nie dochodzi, ponieważ nasz kierowca nie chciał się zatrzymać. Młyn Gieksy to ok.700 i do tego robili zajebisty doping. Na i po meczu spokój.

Źródło: zin WARRIORS FROM POLAND nr 2, luty 2000 i DIABLOS 2000 nr 3 (Ruda Śl.)

Relacja Korony

Pomimo kiepskiego terminu (1 września) udajemy się w 38 osób autokarem. W Katowicach atakuje nas 20-30 z Gieksy. Chcieliśmy na nich wyskoczyć (udało się tylko jednemu), ale niestety nic z tego nie wyszło, bo nieźle dopie*dolił „nasz” kierowca, który przyśpieszył i odjechał. Zatrzymał się dopiero wtedy, gdy zaczęło się coś palić w autokarze. Wtedy wysiedliśmy i udaliśmy się w stronę stadionu, w międzyczasie goniąc pojedynczych fanów z Katowic. Nie trwało to jednak długo, ponieważ podjechała psiarnia i w jej eskorcie poszliśmy pod kasy dla przyjezdnych. Na meczu bardzo spokojnie. Doszedł do nas jeszcze jeden koleś, który został sam naprzeciw 20-30 z GKS-u. Obronił się, ale stracił kaszkiet. Młyn Katowic to ok. 700 szala – robili bardzo dobry doping. Widać że spadek z ekstraklasy wyszedł im na dobre. Powrót do Kielc spokojny.

Źródło: POLISH ULTRAS – PRIDE OF POLAND 2000 nr 3  (Bełchatów)

Relacja GieKSiarza

Do Katowic zawitało 50 scyzoryków. Przyjechali autokarem. Przed meczem autokar został wyczajony, gdy jechał na stadion. Jeden telefon i ekipa już organizowała akcję. Od razu po pojawieniu się Korony przypuszczamy na nich atak. Postawił się tylko jeden gościu, autokar musiał się ewakuować. Korona wchodzi na stadion w 20 minucie meczu. Po meczu na dworcu w Katowicach dochodzi do starcia z Ruchem. Starcie z lekką przewagą niebieskich.

Gesiu

Źródło: zin HOOLIGANS 2000 nr 2 (Legnica)

Relacja Banika

Na tym meczu jesteśmy obecni w 5 osób.

Źródło: zin HOOLIGANS 2000 nr 2 (Legnica)