GKS Katowice 3-1 Legia Warszawa

28.08.1994

Relacja GieKSiarza

W ostatni weekend wakacji spotkanie na szczycie. Ci co mecze rozpoczynają wcześniej meldowali się na dworcu już od godziny 2 w nocy. Co chwilę z pobliskiej dyskoteki urywała się ok. 20 osobowa grupa w celu przywitania gości ze stolicy. Trwało to aż do zakończenia imprezy. Potem zabawa przeniosła się na katowicki rynek. Czekaliśmy tu aż do 9 rano. Jednak nie doczekaliśmy się, bowiem Legia ponownie zahaczyła o zaprzyjaźniony Sosnowiec. Mecz był w niedzielę o 11:00, tak więc poszliśmy pod stadion. Pod kasami biletowymi doszło do króciutkiego starcia. W 20 osób wpadliśmy w pochód Legii i Sosnowca, oni rozdzielili się na dwie grupy, a zaraz potem wpadła psiarnia. Potem jeszcze raz doszło do krótkiego spięcia. W sumie Legii było ok. 40 osób, a Sosnowca ok. 250 osób.
Jeszcze tylko ekipa od nas obrzucała 20 zgredów z Zagłębia, którzy głośno manifestowali swe przywiązanie do Sosnowca.
Ogólnie Legii na Śląsk przyjeżdża mało. Zawsze wysiadają w Sosnowcu gdzie znajduje się ich oaza. Tu dołączają do nich chłopcy z Zagłębia. Ostatnio ich układy się chrzanią.
Legia trzyma z Pogonią, która nie chce mieć zgody z Sosnowcem (Zagłębie było na meczu Raków – Pogoń, gdzie fani ze Szczecina nie zgodzili się na wspólne zajmowanie sektora). Strasznie ciekawa byłaby sytuacja gdyby doszło do zerwania zgody Legii z Zagłębiem. Ciekawe ilu by ich wtedy jeździło na Śląsk, 10-30 osób, więcej chyba nie. Ostatnio na Ruchu (czerwiec 1994) było ich 17, a Sosnowca ok. 150 osób.

Źródło: zin PSYCHO FANATICS 1994 nr 2 (Katowice-Giszowiec)

Oflagowanie m.in.: GKS \G/ KATOWICE, (L) DO KOSZA, IMIELIN, ULTRAS, CHEŁM ŚLĄSKI, BAŃGÓW, GISZOWIEC, THE BEST OF HOOLIGANS, PSEUDOKIBICE KOCHAJĄ ŚLĄSKA STOLICĘ, WHITE BOYS KOSTUCHNA, WITOSA, WITOSA.

Relacja Legii

Nas w Katowicach 160 + 180 Zagłębia Sosnowiec.

Źródło: zin PSYCHO FANATICS nr 3, 1995

FILM: 28.08.1994 GKS Katowice 3-1 Legia Warszawa

FILM: 28.08.1994 GKS Katowice 3-1 Legia Warszawa (2)