GKS Katowice 3-1 Polonia Słubice

05.05.2007, sobota 17:00 – widzów 7000

Relacja kibica GKSu

Po porażce w Gorzowie postanawiamy wybaczyć piłkarzom i na najbliższym meczu stworzyć niesamowitą atmosferę. Na głównej stronie internetowej klubu pojawia się odzew Ministerstwa Propagandy GieKSy, która zachęca do głośnego dopingu i licznego stawienia się na Bukowej. Tym bardziej że po kolejnych pracach remontowych (odgrodzono łuk i górkę za Blaszokiem, oraz wylano beton na trybunie fanatyków) po pół rocznej przerwie w końcu mogliśmy pojawić się na Blaszoku. Melduje się nas tego dnia 6000 i rzeczywiście stwarzamy wspaniałą atmosferę, a piłkarze nareszcie wygrywają. Na oprawę złożyła się choreografia „Ultras Game” oraz spora ilość pirotechniki. Na prezentacje złożyły się transparenty i pasy materiału, które razem stylizowały na monitor i klawiaturę komputera. Na ekranie pojawiły się różne komendy (racowisko, chaos, szale w górę) które po najechaniu kursora miały swoje odzwierciedlenie w rzeczywistości. W drugiej połowie kolejna część programu. Tym razem odpalamy masę rac i ogni wrocławskich, co daje wspaniały efekt.

Oflagowanie: BW ON TOUR, JAWORZNO, GÓRNY ŚLONSK, MYSŁOWICE, GIEKSA, VIP, SK1964, trans RIP TONDO (dedykowany dla niedawno zmarłego fana Banika), GKS KATOWICE, ULTRAS GIEKSA, PIEROŃSKIE HANYSY, PISAK, CRAZY BOYS, barwówka oraz na dachu NASZE MIASTO NASZA KREW NASZE ŻYCIE – GKS KATOWICE.

Relacja GieKSy

Długo oczekiwane otwarcie Blaszoka i od razu wielu fanów GKS.  Zainteresowanie tym meczem bardzo duże (pomimo słabych wyników) – na spotkaniu melduje się około 7000 kibiców. UG prezentuje bardzo ciekawą oprawę – Ultras Game. Na meczu odpalonej wiele pirotechniki. Wielu fanów zwraca po meczu uwagę na chamskie zachowanie nowej ochrony Skorpion.

Źródło: zin SK1964 nr 4 (Katowice) maj 2007

FOTOGALERIA: Gieksiarze.pl

film: 06.05.2007 GKS Katowice – Polonia Słubice (1)

film: 06.05.2007 GKS Katowice – Polonia Słubice (2)

film: 06.05.2007 GKS Katowice – Polonia Słubice (3)

Relacja sportowa

GKS Katowice: Gorczyca – Kapias, Polczak, Gajowski, Hubert Jaromin, Markowski, Łukasz Wijas (74′ Sroka), Sierka, Bartnik (87′ Lasek), Kopański (58′ Sadowski), Sebastian Gielza (84′ Pasko)
Trener: Piotr Piekarczyk

Polonia Słubice: Dmuchowski – Żyluk, Jakubczak (78′ Bączyk), Ziemniak, Kozioła, Kaczmarczyk, Varhanik, Smolec (82′ Świdkiewicz), Anioł, Kałużny (73′ Timoszyk), Adamczewski (63′ Dębiec)
Trener: Andrzej Michalski

Bramki: Kopański (4), Gielza (26), Gielza, (64) – Kałużny (36)