GKS Katowice 3-2 Arka Gdynia

29.03.2008, sobota 15:00

Relacja GieKSy

Tego deszczowego dnia na trybunach zasiada 10 tysięcy widzów. Przed meczem mamy małe starcie przed kasami z ochroną, która rezygnuje z walki.Na meczu wywieszamy transparent na całej długości płotu przed Blaszokiem „Tradycja w was nie gaśnie, policyjni sadyści PREWENCJA+ZOMO, a w mediach jesteście czyści!”. Na płocie także pojawiają się transparenty „Całej kibicowskiej Polsce dzięki za wsparcie!” oraz „Unia Tarnów dziękujemy”. Brak oprawy z naszej strony to efekt protestu przeciwko policyjnej prowokacji. Szkoda, bowiem „Ultras GieKSa” szykowała się do tego meczu od dłuższego czasu. Doping z naszej strony bardzo dobry. Pozdrawiamy wiadome służby oraz śpiewamy „Kto nie skacze ten z policji, hej hej”. Do tych śpiewów oraz pozdrowień dołączają kibice Arki. Głośno skandujemy także „Dziękujemy całej Polsce” oraz „Pozdrowienia do więzienia”. Warto zaznaczyć że w przerwie meczu podczas dużych opadów deszczu nasze cheerleaderki prezentują swój pokaz taneczny. Na meczu wspomagają nas kibice Banika oraz nasi układowicze. Mecz wygrywamy i świętujemy zwycięstwo do rana.

Kibice Arki pojawiają się w Katowicach pociągiem w konkretnej liczbie ok. 1000 osób. Wspomaga ich spora delegacja Polonii Bytom. Wywieszają 4 flagi w tym 1 Polonii Bytom. Dobrze dopingują. W I połowie prezentują swoją sektorówkę – koszulkę. Sympatycy Arki solidaryzując się z kibicami GieKSy wywieszają transparent „STOP policyjnej prowokacji”. Goście mieli pecha, ponieważ pod koniec pierwszej połowy nad naszym stadionem przechodzi konkretna ulewa. W II połowie przyjezdni prezentują efektowne flagowisko w barwach Arki i Polonii oraz odpalają cztery race. Później rozwijają jeszcze kolejną sektorówkę z herbem Arki. Ogólnie tego dnia zaprezentowali się bardzo dobrze. Po meczu Arka udaje się na Stadion Śląski, gdzie wspomagają kibiców Lecha na meczu z Ruchem.

Źródło: TMK

Oflagowanie: BRACTWO WETERANÓW, MYSŁOWICE, TRÓJKOLOROWE KATOWICE, ULTRAS GIEKSA, SIEMIANOWICE, SK1964, GKS KATOWICE, STRAŻNICY CZARNEGO ZŁOTA, VIP, MAŁOPOLSKA i JAWORZNO.

Relacja GieKSy

Na drugiem meczu przy Bukowej na wiosnę gramy z Arką, nas trochę mniej niż ze Śląskiem, w czasie meczu nad stadionem burza, gradobicie, ulewa, na koniec wychodzi słońce – współczucia dla gości, konkretnie ich zmoczyło. Z naszej strony oprawy z powodu akcji krakowskiej brak, wiszą tylko transparenty – „Unia Tarnów dziękujemy!”, „dziękujemy kibicowskiej Polsce za poparcie!” i największy, na całą długość Blaszoka, który wisi 10 min (umowa z klubem – bardzo nam pomagają, więc nie chcemy robić jeszcze więcej kłopotu, a delegat się jak cholera wszystkiego czepiał) – „Tradycja w was nie gaśnie, policyjni sadyści PREWENCJA + ZOMO, a w mediach jesteście czyści!”. Do tego w trakcie całego meczu wielokrotnie stadion „pozdrawia” policję. W mojej ocenie doping dobry, często włączała się główna. Ludzi ok. 10 tys. Głośno dziękujemy całej Polsce za poparcie, jak i Arce za transparent i pieniądze. Sam mecz – oby takich jak najwięcej!

Po Stalowej Woli nie jedziemy już na żaden wyjazd!

Tego dnia Arkowców wspierało 340 fanów bytomskiej Polonii.

Źródło: ULTRA nr 4

FILM: 29.03.2008 GKS Katowice – Arka Gdynia