GKS Katowice 3-3 GKS Tychy

31.05.2014, sobota 16:45 – widzów 3800

Relacja GieKSiarza (Giszowiec)

Jak wiadomo derby działają zupełnie inaczej na każdego kibica, niż inne mecze. Tego dnia na Giszowieckiej zbiórce, przed meczem melduje się ok. 80 fanów. Wszyscy jedziemy autobusem miejskim, a na przystanku odpalamy trochę pirotechniki przy głośnym śpiewie. Na Blaszoku zasiadamy tradycyjnie w jego sercu na sektorze „B”.

Wśród fanów z Katowic panowała wielka mobilizacja, czego efektem był wypełniony Blaszok. Niestety tego dnia zabrakło opraw, co nie znaczy że mecz był nudny. Same emocje związane z rywalizacją lokalnych rywali doprowadziły do tego że ten mecz zostanie w pamięci każdego fanatyka. Katowiccy ultrasi powiesili transparent „tyski dzban” na wzór flagi gości „tyski fan”. Poza tym zawisł też trans BZIKU R.I.P. dotyczący odejścia od nas jednego z fanów. Tego dnia doping był najlepszy w tym sezonie i nie pozwalał się przebić gościom nawet na sekundę. Nie zabrakło również wymiany „uprzejmości” z fanami tyskiego GKS-u.

Tyscy fani ładnie oflagowali sektor gości i wszyscy byli ubrani w zielone koszulki. Niestety nie wykorzystali pełnej puli biletów nawet w derbowym meczu, i w klatce melduje się 309 fanów. Zamiast oprawy tyszanie wynajęli samolot który z przywiązanym transparentem ‘Tylko tyski GKS” przeleciał kilkakrotnie nad Bukową.

Oflagowanie: transparent CHOĆ SERCA MAŁE TO WIELKA WIARA – NIECH KAŻDY GRAJEK DLA MŁODYCH SIĘ STARA (S2), NASZE MIASTO – NASZA KREW – NASZE ŻYCIE – GKS KATOWICE, FANATYCZNY STYL ŻYCIA, PSEUDOKIBICE KOCHAJA ŚLĄSKA STOLICE, UG, TRÓJKOLOROWA ARMIA, transparent BZIKU R.I.P, PERSONA NON GRATA, transparent TYSKI DZBAN, SK1964 (pomiędzy C i D) oraz na gnieździe GKS KATOWICE (gardina).

FILM: 31.05.2014 GKS Katowice – GKS Tychy DOPING cz. 1

FILM: 31.05.2014 GKS Katowice – GKS Tychy DOPING cz. 2

FILM: 31.05.2014 GKS Katowice – GKS Tychy SKRÓT

Relacja sportowa

Bramki: Cholerzyński (19), Czerwiński (21), Wróbel (77) – Docekal (24), Popović (27-rożny), Mączyński (62)
GKS: Budziłek – Sadzawicki, Kamiński, Napierała, Pietrzak – Czerwiński (87. Bętkowski), Duda, Cholerzyński, Figiel (67. Wróbel), Wołkowicz – Zieliński (72. Szołtys).
Tychy: Misztal – Grzybek (83. Gąsior), Balul, Masternak, Chomiuk, Szczęsny, Zganiacz, Zunić Wodecki (57. Mączyński), Popović, Docekal (85. Ruskovsky).
Ż.kartki: Napierała, Kamiński – Zunić, Balul
Sędzia: Paweł Pskit.

Źródło: Gieksa.pl