GKS Katowice 4-0 TS Wisła Kraków

09.08.1997, sobota 18:00 – widzów 3000

Relacja kibica GKS-u

Nowy sezon 1997/1998 rozpoczynamy meczem z Wisłą. Wisły zjawia się u nas około 200 osób. Przed meczem trzydziestoosobowa grupa od nas atakuje podobnie liczebną grupę Wisły, którzy szli w eskorcie pięciu gliniarzy. Atakujemy ich, ci zaczynają uciekać. Tych których wyłapujemy załapują się na wpie*dol. Kroimy około siedmiu szali.

Źródło: zin SZALEŃCY Z BUKOWEJ nr 2 (Katowice)

Relacja GieKSy

Gości 220. Przed meczem jedna z grup Wisły wjeżdża do tramwaju z GieKSą. Tracimy 10 szali, 2 koszulki, czapeczkę i fleka. Natomiast my trafiamy dwie grupy Wiślaków, obydwie idą w długą. Część z nich zostaje dorwana i obita. Tracą 5 szali Wisły i 1 Lechii.

Źródło: zin GLADIATOR nr 1 (Sławków)

Wisła pojawiła się w Katowicach na GieKSie w ok. 650 głów.

Źródło: zin SOCCER ZONE 1997 nr 2 (Bachowice)

Relacja GKS-u

Gości ok. 250 osób.

Źródło: zin ARCYŁOTRY 1998 nr 6 (Sosnowiec)

Relacja GKS-u

Fani Wisły zawitali do nas w 450 głów.

Źródło: zin HOOLIGANS FRONT 1998 nr 1 (Sosnowiec)

Relacja Wisły

Nas w Katowicach ok. 500 osób.

Źródło: zin ARCYŁOTRY 1998 nr 6 (Sosnowiec)

Relacja fana TS-u

Od nas coś ok. 350 (rok wcześniej 800-900) no ale wakacje. Przed meczem gonimy GKS w Jaworznie, a w Katowicach w tramwaju hanysów. W sumie zdobywamy 15 szali, 4 koszulki i flagę, którą jednak gubimy podczas ucieczki przed policją, ku*wy oczywiście pałują za nic po meczu.

LOLO

Źródło: zin OFFICIAL HOOLIGANS 1998 nr 1 (Nowa Sarzyna)

Relacja Wisły

W Katowicach pojawiliśmy się w liczbie ok. 500 osobowej. Prawie w całości zameldowaliśmy się pociągiem. Wysiadkę zaliczyliśmy na stacji Katowice-Załęże, skąd udaliśmy się na stadion. W drodze psy zwinęły jednego od nas. Przed kasami doszło do szarpaniny z niebieskomundurowymi (poszło o skrojone szale), w wyniku czego 4 Wiślaków zwinięto na izbę. Jednak na drugą połowę ich pościli. Na meczu doping robimy cały czas, mimo wysokiej porażki. Fani GKS-u niczego nie pokazali (jak zawsze…). Wraz z nami był jeden ziomal z Białegostoku. Po meczu doszło do przepychanek z psiarnią.

Źródło: zin FANATIC WISŁA

Oflagowanie: GKS KATOWICE INTERNET FANS PADEREWSKIEGO, BARWÓWKA, BUROWIEC, FORZA GKS, KLUCZE (PL), OLKUSZ (mała), OLKUSZ, WITOSA, THE BEST FANS IN POLAND, BARWÓWKA,  GKS DĄB, RYDUŁTOWY, WIERNI NA ZAWSZE BRYNÓW, MURCKI, BONIOL, POLSKA, BYTKÓW, GKS, HOŁDUNÓW, MYDLICE, ULTRAS, SKINHEADS, MYSŁOWICE, GKS KATOWICE, PSEUDOKIBICE KOCHAJĄ ŚLĄSKA STOLICĘ, JAWORZNO, WITOSA-HANYSOWO.

FILM: 09.08.1997 GKS Katowice – Wisła Kraków

FILM: 09.08.1997 GKS Katowice – Wisła Kraków (2)

Relacja sportowa

GKS Katowice: Mariusz Luncik – Artur Szymczyk (67′ Paweł Jermakowicz), Mirosław Widuch, Adam Olczak, Adam Kucz, Adam Ledwoń, Paweł Pęczak, Sławomir Wojciechowski, Adam Bała, Tomasz Moskal (89′ Arkadiusz Szczygieł), Marek Kubisz (81′ Grzegorz Oberaj)
Trener:

Wisła Kraków: Sarnat – Adamczyk, Zając, Matyja, Surma, Kulawik, Owca (46′ Sydorenko), Pasionek, Kazimierski (73′ Piszczek), Biskup (55′ Dąbrowski), Pater
Trener:

Bramki: Sławomir Wojciechowski (56) karny, Tomasz Moskal (68), Adam Kucz (79), Sławomir Wojciechowski (88) -
Sędzia: Andrzej Kobierski (Kielce)
Ż. kartki: Artur Szymczyk, Adam Olczak, Tomasz Moskal – Artur Sarnat, Paweł Adamczyk, Marcin Pasionek, Michał Biskup

Fotografia: Jerzy Kleszcz