GKS Katowice 4-0 WKS Gryf Wejherowo

23.11.2019, sobota

Ostatni mecz przy Bukowej w tym roku zapowiadał się ciekawie ze względu na Ultrasów którzy zapowiedzieli oprawę. Do choreografii potrzebni jednak byli fani na Blaszoku i to w większej niż ostatnio liczbie. Zaczęto więc się mobilizować, niektóre grupy zorganizowały przedmeczowe zbiórki (Mysłowice, Południe i Młodzież), a mimo to frekwencja nie była zadowalająca (1749 widzów). Ultrasi więc improwizowali rozkładając pasy folii po zewnętrznych częściach sektorów, co dało miły efekt dla oka oraz wygląd dość dobrze wypełnionego młyna. Na pierwszy rzut wszystkim od razu rzucała się nowa 60 metrowa flaga „Miasto jednego wyboru” która zawisła na łuku. Poza tym wśród flag zwisło kilka okazjonalnych transparentów dla kibiców.
Tego dnia z nami delegacje naszych przyjaciół z Ostrawy (6), Zabrza (ok. 50), Jarosławia (1) oraz gościnnie Resovia (8). Od początku, mimo mroźnej aury jedziemy z bardzo dobrym dopingiem, w czym pomagały wydarzenia boiskowe. Już w 2 min uzyskaliśmy prowadzenie, które chwile później zostało powiększone (7 min). Ostatecznie nasi piłkarze rozgromili najstarszy klub z województwa pomorskiego 4:0. Fani Gryfa nie pojawili się, zostawiając sektor gości pusty. Z ciekawostek dodamy że kiedyś istniał tam nasz FC, który równolegle działał również na trybunach na Wzgórzu Wolności. Wracając do kwestii werbalnej to wprowadzono dziś nową przyśpiewkę „oleoleole… GieKSo klubie nasz kochany…”, która z czasem wychodziła tylko lepiej. Poza tym zmieniono początek zgodowej przyśpiewki z KSG „Od 10 lat, GieKSa z Górnikiem…”, bo to własnie tego dnia postanowiono świętować dekadę sztamy przy Bukowej, co doskonale oddawała późniejsza choreografia.
Pod koniec spotkania na Blaszoku pojawia się oprawa nawiązująca do starej prezentacji z 2003 roku, gdzie Zabrzanie i Katowiczanie nie pałali do siebie  pozytywnymi relacjami. Jednak z czasem wszystko się zmieniło. Na płocie pojawił się transparent „ŁĄCZY NAS WIELE ZŁEGO I CH** WAM DO TEGO!”. Dodatkowo wyciągnięto dwie sektorówki  przedstawiające Homera i Barta Simson, którzy popijają razem piwko. Poza tym po bokach rozwinięto pasy folii w barwach obu klubów, a całość na koniec została okraszana mnóstwem rac.
Po meczu długo dziękujemy drużynie i trenerowi Rafałowi Górakowi za udaną jesień i liczymy na jeszcze lepsze rezultaty na wiosnę!

Chuligani GieKSy i Górnika (50 KSG + 35 GKS) również uczcili tego dnia rocznice zgody na swój sposób, atakując Piasta Gliwice jadącego do Tychów wspierać GKS Jastrzębie. Pierze Kurczaków uratowała eskortująca ich policja, która zmuszona była użyć środków przymusu bezpośredniego min. granatu odłamkowo-hukowego, gazu i strzałów z broni gładkolufowej. KSGKS dobrało się jedynie do kilku gości jadących samochodami, którzy dostali kilka klapsów zanim udało się im odjechać. Potem główną role odgrywała już tylko psiarnia. Piast wyszedł z autokaru i mimo iż psy były skupione na Nas, nie zrobił  nic poza wymachiwaniem rąk.

Oflagowanie: MIASTO JEDNEGO WYBORU (debiut), GRUDZIEŃ 81 PAMIĘTAMY, trans STOLAR PDW, UZNANI GENTLEMANI, trans KOZIU PDW, KAMRATY, GzG’05, GÓRNICZY KLUB SPORTOWY, trans KILER GRATULUJEMY SYNA, BANDITEN, trans BUDZIK PDW.

oleoleole oleoleole oleoleoleoleole,
oleoleole oleoleole oleoleoleoleole,
GieKSo klubie nasz kochany,
Fanatyków swoich masz,
Na wyjazdach Cię wspieramy,
Pokaż nam jak wygrywasz…

oleoleole oleoleole oleoleoleoleole,
oleoleole oleoleole oleoleoleoleole,
GieKSo klubie nasz kochany,
My wspieramy zawsze Cię,
Tobie wierność przysięgamy,
I na dobre i na złe!

FILM: 23.11.2019 GKS Katowice – Gryf Wejherowo DOPING

FILM: 23.11.2019 GKS Katowice – Gryf Wejherowo SKRÓT

FOTOGALERIA: stadionowioprawcy.net fot. Jurgen

Relacja GieKSa.pl

Ostatni mecz w 2019. roku przy Bukowej nie obfitował w żadne nadzwyczajne wydarzenia, choć miał sporo pozytywnych aspektów, które przełożyły się na ogólny dobry obraz. Obraz, który każdy z obecnych zapewne przechowa w pamięci do marca i dzięki któremu na pierwszy wiosenny mecz wyruszy z radością. Te aspekty to: oprawa, zwycięstwo i dobry, głośny doping.

Biorąc pod uwagę, jaka kwestia zwykle wałkowana jest w tym cyklu, powinno paść w tym momencie pytanie, czy w pierwszy weekend marca przyjdą na Bukową tylko ci, którzy byli na sobotnim meczu i tak dalej i tym podobne. Ale chyba wszyscy mamy już dość tego załamywania rąk nad frekwencją. Ileż można… Druga liga drugą ligą, oby piłkarze nie osiedli na laurach i za tydzień w Bytowie, a potem na wiosnę pokazali przynajmniej ten poziom determinacji i skuteczności co w meczu z Gryfem a będzie dobrze i może uciekniemy z tego zaścianka piłki nożnej.

Świetnym pomysłem było odgrodzenie skrajnych części sektorów „A” i „C”, dzięki czemu pozostała część Blaszoka się zagęściła, co wpłynęło pozytywnie na głośność śpiewu. Wizualnie także trybuna na tym zyskała. Co do efektów wizualnych – pięknie prezentuje się nowa flaga, a jeszcze piękniej wyglądały odpalone wzdłuż Blaszoka race. Z przyjemnością obserwuje się jak „jarają” one już kolejne pokolenie fanatyków. Niech się palą race!

Podsumowanie:
Oprawa: pasy materiału w barwach GieKSy i Górnika, sektorówka z Simpsonami, transparent
Frekwencja: 1749
Goście: 0
Wydarzenia: debiut flagi „Miasto jednego wyboru”

Relacja Ultras GieKSa’03

Ostatni mecz przy Bukowej w 2019 roku przypadł na spotkanie z Gryfem Wejherowo. Przeciwnik dla większości anonimowy jednak przez ostatni tydzień, głównie w internecie staraliśmy się przyciągnąć więcej niż zwykle ludzi na Blaszok. Udało się nam ściągnąć nieco więcej osób, a dzięki zasłonięciu pasami folii skrajnych sektorów wreszcie zbiliśmy się wszyscy w jedną grupę, co od razu poprawiło efekt wizualny oraz głośność dopingu. Pierwszym z akcentów kibicowskich był debiut nowej flagi MIASTO JEDNEGO WYBORU, która zawisła za bramką, jest to obecnie najdłuższa flaga na GieKSie. Jeszcze w pierwszej połowie na płocie lądują dwa transparenty „Kiler gratulujemy syna” oraz „Budzik PDW” dla naszego Brata na przymusowych „wakacjach”. Przez cały mecz prowadzimy bardzo dobry doping, a kulminacyjnym momentem była 85 minuta kiedy zaczynamy prezentować oprawę. Pierw na płocie ląduje 72 m transparent z hasłem „ŁĄCZY NAS WIELE ZŁEGO… I CH.. WAM DO TEGO!”, następnie Blaszok zostaje zakryty foliami w barwach GieKSy i Górnika oraz sektorówką z podobiznami Barta i Homera z bajki „The Simpsons”, co było nawiązaniem do innej oprawy z tymi samymi postaciami. Gdy każdy już dokładnie zobaczył jak wygląda sektrówka całość prezentacji dopełnia 50 rac odpalonych wzdłuż płotu. Ocenę pozostawiamy Wam, ale my jesteśmy zadowoleni z końcowego efektu. Pod koniec prezentacji sędzia kończy spotkanie, a my długi czas świętujemy z piłkarzami okazałe zwycięstwo 4-0.