GKS Katowice 5-1 KS Górnik Wesoła

29.04.2006, sobota 18:30 – widzów 7500

Relacja GieKSiarza

Hitem przy Bukowej na wiosnę był mecz z górniczą drużyną z Mysłowic, z dzielnicy Wesoła. Frekwencja dopisała i to jak (7500), a grupa Ultras GieKSa, postarała się by to spotkanie było zapamiętane na długie lata. Zwiastunem tego, było niespotykane dotąd puste miejsce na płocie Blaszoka, w jego centralnej części.
Na początek, przy wejściu piłkarzy na murawę z głównej lecą serpentyny, a na Blaszoku prezentujemy kartoniadę, która zostaje okraszona pirotechnikom w postaci ogni wrocławskich i wulkanów. Następna prezentacja to dwie sektorówki z herbami GKSu i Banika, do których początkowo odpalamy świece dymne w barwach obu zaprzyjaźnionych klubów. W późniejszym czasie do sektorówek z herbami dokładamy jeszcze żółto-zielone pasy materiału oraz żółte sektorówki po skrajnych bokach. Wszystko to dopełniliśmy odpalając czerwone i zielone race. Wyglądało to świetnie, ale główną atrakcję Ultrasi zostawili na koniec, wypełniając puste miejsce na płocie, czarną folią o treści „STRAŻNICY CZARNEGO ZŁOTA”. Dodatkowo z dachu spuszczamy sektorówkę przedstawiającą rycerzy/wojowników dzierżących trójkolorowe barwy na tarczach. Całość została podświetlona masą pirotechniki, głównie czerwonych rac. Efekt był niesamowity, a oprawa przeszła do historii najlepszych choreografii grupy Ultras GieKSa.
Cieszy też duża ilość szali oraz mega głośny doping, do którego często dołącza się cały stadion. Pomagała temu sytuacja na boisku, gdzie nasi piłkarze rozgromili rywala aż 5:1.

Oflagowanie: BRACTWO WETERANÓW (S2), GIEKSIARZE, ULTRAS GIEKSA, GKS KATOWICE (żółta), PIEROŃSKIE HANYSY, PISAK, SK1964,VIP.

FOTOGALERIA: Gieksiarze.pl

FILM: 29.04.2006 GKS Katowice-Górnik Wesoła DOPING I OPRAWY

FILM: 29.04.2006 GKS Katowice-Górnik Wesoła OPRAWA

Relacja sportowa

GKS Katowice: Urbańczyk – Sadzawicki, Polczak, Kasprzyk, Łukasz Wijas (67′ Jaromin P.), Sierka, Lasek (79′ Sroka), Mielnik, Jaromin H., Zuga, Pasko (71′ Sadowski)
Trener: Henryk Górnik

Górnik Wesoła: Całka – Serafin, Witek, Cieślik, Luty, Derek (46′ Rak), Chodur (76′ Leszczyński), Opeldus, Żelazny (46′ Smaza), Adamczyk (46′ Wlazło), Szczygieł
Trener:

Bramki: Wijas (20), Pasko (34), Pasko (41), Zuga (48), Wijas (55) – Wlazło (50)