GKS Katowice 5-3 Flota Świnoujście

14.11.2010, niedziela 17:00 – widzów 4000

Relacja GieKSy

Długo czekaliśmy na tak efektowne zwycięstwo naszej GieKSy! To była bardzo dobra promocja piłki nożnej i kunsztu grupy Ultras GieKSa. W niedzielne późne popołudnie na Bukowej zjawiło się grubo ponad 4 tysiące kibiców. Na Blaszoku co staje się już tradycją, większość GieKSiarzy miała na sobie trójkolorowe czapki. Płoty zostało szczelnie oflagowane, można było zobaczyć m.in.: „GKS KATOWICE, „Forza GieKSa”, „Całe nasze życie to GKS Katowice”, „Bad Boys”, zgodowa z Banikiem Ostrava, zgodowa z Górnikiem Zabrze. Od pierwszych minut drużyna Stawowego ruszyła do natarcia i w 18 minucie Plewnia efektownym strzałem z rzutu wolnego wyprowadził GieKSę na prowadzenie, ale radość trwała zaledwie dwie minuty… Po wrzutce w pole karne nasz bramkarz nie zachował się najlepiej i padło wyrównanie. To już chyba nie jest przypadek, że nie potrafimy utrzymać za długo prowadzenia.. 10 minut później było jeszcze gorzej… Błąd naszej obrony faulem musiał ratować Wiśniewski i Uchenna i z karnego doprowadził do remisu. Napastnik Floty po zdobyciu bramki zachowywał się bardzo prowokująco, za co dostał solidną porcję gwizdów! Do przerwy 1:2 i pytanie co dalej? Dość szybko odpowiedź dał Pitry, strzelając wyrównującą bramkę, a następnie zaczęło się punktowanie Floty! Dwie bramki Dziedzica plus gol Piechniaka i cały stadion mógł zaśpiewać: „na kolana!”. Nastroju nikomu nie zepsuła trzecia bramka dla drużyny ze Świnoujścia. Najlepsi i tak byli tego dnia kibice GieKSy! W drugiej połowie została opuszczona z dachu Blaszoka ogromna sektorówka z napisem: „Trójkolorowa Armia”, po bokach były herby GieKSy i Katowic. Odpalone zostały dodatkowo race. Zabawa była ekstra!

Jackoow

Źródło: zin SK1964 nr 29 (Katowice) listopad 2010

Relacja GzG

Na ostatni mecz w tym roku na Giszowcu spore poruszenie, na Bukową udajemy się specjalnym autobusem i zasiadamy tradycyjnie w większości na sektorze „B”. Część która zasiadła na trybunie głównej wywiesiła transparent dla kolegi z Janowa któremu powiększyła się rodzina (GRATULACJE). Od pierwszej minuty prowadzimy głośny doping i świetnie się bawimy. Gdy Ultrasi wyciągają machajki, atmosfera wzrasta. Małolaty z naszej dzielnicy wskakują na płot z flagami i rozkręcają zabawę. Jeden z nich wolał uprzykrzać flagą życie służbą porządkowym, ku naszej uciesze. Ochroniarz „delikatnie” został pouczony że to tylko dziecko i dzielnie wytrzymywał wybryki małolatów, bo do tego pierwszego dołączyli koledzy. Po flagowisku przyszedł czas na główny punkt programu! Z dachu została spuszczona ogromna sektorówka „TRÓJKOLOROWA ARMIA” okraszana mnóstwem pirotechniki m.in. race i stroboskopy. Spotkanie wyjątkowo wygrywamy i to wysoko, co wpływa na nasze dobre nastroje. Wracamy na Giszowiec by podzielić się naszymi odczuciami z innymi mieszkańcami, wzywając kolegów zza miedzy bez efektu. Na „Patelni” kulminacja naszego pochodu. Odpalamy ognie wrocławskie i rozświetlamy ten ciemny wieczór, głośno dając znać do kogo należy dzielnica. GzG tego dnia melduje się w 90 osób ze zbiórki.

Oflagowanie: trans MAGDA & BENEK GRATULUJEMY (S4), BRACTWO WETERANÓW (S2), GÓRNY ŚLONSK (S1), BAD BOYS (łuk), GKS KATOWICE&BANIK OSTRAVA, TRÓJKOLOROWE KATOWICE, GIEKSA&GÓRNIK, CAŁE NASZE ŻYCIE TO GKS KATOWICE (Blaszok), PISAK, FORZA GKS, trans GRZESIU PROKSA GRATULACJE!, GKS KATOWICE, DURA, GIEKSA JEST TYLKO JEDNA, GIEKSA, trans SKLEP KIBICA GIEKSY UL. SŁOWACKIEGO 27 (Północna),  a na gnieździe GKS DUMA ŚLĄSKA.

FILM: 14.11.2010 GKS Katowice – Flota Świnoujście