GKS Katowice wczoraj i dziś

GKS GieKSa Katowice S.A. i Galeria ASP Rondo Sztuki zapraszają na wystawę opowiadającą o historii  i współczesności klubu z ulicy Bukowej.

GKS Katowice powstał w 1964 roku jako wielosekcyjny klub sportowy. Od samego początku swojego istnienia stał się wizytówką Katowic oraz całego regionu. Bardzo mocno odbił swoje piętno na historii tego miasta, oraz stał się jednym z jego stałych elementów. Klub ten wychował 44 olimpijczyków, którzy zdobyli pięć medali letnich Igrzysk Olimpijskich, a także zdobywali wiele medali Mistrzostw Świata i Europy.
Sekcja hokejowa tego klubu sześciokrotnie zdobywała tytuł Mistrzów Polski. Sekcja zapaśnicza wychowała wielu wspaniałych zawodników – reprezentantów Polski, w sumie jej wychowankowie zdobyli 250 medali na różnych imprezach rangi mistrzowskiej.

Jednak najbardziej znaną była sekcja piłkarska tego klubu. Zawodnicy Górniczego Klubu Sportowego trzykrotnie zdobywali Puchar Polski, a także czterokrotnie zdobywali wicemistrzostwo Polski.
Przez dziesięć lat z rzędu dzięki występom Górniczego Klubu Sportowego w europejskich pucharach wszyscy na Starym Kontynencie wiedzieli gdzie są Katowice. To tu przyjeżdżały takie kluby jak FC Barcelona, Glasgow Rangers, Girondins Bordeaux. Największym sukcesem z tamtego okresu była gra w w 1/8 Pucharu UEFA. Katowiczanie po drodze eliminowali między innymi Aris Saloniki, oraz wspomniany wyżej zespół Bordeaux.

Wystawa odbędzie się w Rondzie Sztuki w Katowicach o godzinie 17:00 24 czerwca i potrwa do 4 lipca. Wstęp jest bezpłatny.

Więcej na: http://www.gieksa.pl/index.php?mode=n&idNews=44881595