GKS Piast Gliwice 0-0 KS Górnik Zabrze

26.02.2022, sobota 20:00 – widzów 4747

Relacja GieKSiarza

Dopiero co Torcida 2,5 tygodnia temu była na Okrzei, a tu znowu trzeba było obrać kierunek na Tesco kurczaków. Zabrzanie do Gliwic ponownie ruszyli spod stadionu Górnika autobusami miejskimi. Wejście sprawne, a w sektorze gości zasiadł komplet – 480 osób, w tym po 10 osób z GieKSy, ROWu i Wisłoki. Na wyposażeniu zabrzan były takie flagi jak: GÓRNIK ZABRZE, TORCIDA GLIWICE, TORCIDA RYDUŁTOWY, DUMA ŚLĄSKA (GKS), ŚP. PASTOR, KS WISŁOKA, ULTRAS, TORCIDA RUDA ŚLĄSKA, PATRIOCI. Na początku w centralnym miejscu sektora wisi ogromny transparent „1999 TORCIDA 2022″, co ma związek z 23 jubileuszem najzagorzalszej grupy fanatyków przy Roosevelta.  Później zastępuje go inny, skierowany do zgodowiczów z Katowic, ponieważ 27 lutego swój jubileusz obchodzi również Górniczy Klub Sportowy. Płótno „GIEKSA WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO – 58 LAT” wcześniej wisiało na turnieju w Piotrowicach. Poza tym pojawił się jeszcze trans „FIFI TRZYMAJ SIĘ” dla kibica z Dębicy.

Wiadomo derby, więc i doping zdominowany przez repertuar pieśni wulgarnej. Piastole przed młynem zawiesili starannie namalowany transparent, przedstawiający najważniejsze punkty infrastruktury Gliwic. Na krańcach znajdowały się zaś herby klubu i miasta. Zapowiadało to oprawę która pojawiła się jeszcze w I połowie. Choreografie uzupełniła sektorówka „MOJE MIASTO MÓJ KLUB” oraz odpalone race po bokach prezentacji i na gnieździe.

O prezentację w II połowie zadbali fani Górnika, którzy wywieszają do góry nogami flagę Piasta „SIKORNIK”, w której posiadanie weszli 28.08.2016. W jej zniszczeniu próbował zapobiec specjalny oddział ochrony, który choć początkowo stał biernie, będąc oddzielony od szmaty, przez kibiców Górnika, to w końcowej fazie zaczął wszystkich psikać gazem, co wywołało małe zamieszki. Mimo to flaga i tak dokonała swojego żywota. Kurczaki na ten widok nawet nie zareagowały, wbrew temu co można było wywnioskować z ich przedmeczowej zapowiedzi, gdzie pozorowali się na chuliganów paląc dywan ze zdobycznych szali. Jak widać życie to nie film, i pewnych braków grą aktorską nie da się nadrobić.

GLIWICE MIASTO GÓRNIKA!

Giszowiec obecny w 3 osoby.

FOTOGALERIA: stadionowioprawcy.net

FILM: 26.02.2022 Piast Gliwice – Górnik Zabrze DOPING

FILM: 26.02.2022 Piast Gliwice – Górnik Zabrze ZAMIESZKI