Górnik Zabrze 0-0 Pogoń Szczecin

28.02.2018

Relacja Górnika

Spotkanie Górnika z Pogonią Szczecin zakończyło się bezbramkowym remisem. Mecz z trybun stadionu im. Ernesta Pohla oglądało 6254 widzów.
Nasz młyn był jednym z najliczniej zajętych sektorów na stadionie. Pomimo mrozu i niższej frekwencji ruszyliśmy z dopingiem od początku spotkania. Wszyscy liczyliśmy, że nasze śpiewy poprowadzą piłkarzy do zwycięstwa, jednak musieliśmy się zadowolić remisem. Warto wspomnieć, że os. znajdujące się na gnieździe były ubrane w okazjonalne koszulki upamiętniające XIX rocznicę powstania Torcidy, która przypadała na 27 luty.
Nikogo nie trzeba przekonywać, że wpływ na frekwencję miała nie tylko pora rozgrywania meczu, ale przede wszystkim pogoda. Nie co dzień przychodzi nam grać w temperaturze – 15 stopni. Już od kilku dni można było usłyszeć głosy, które podważały sens rozgrywania tej kolejki w takich warunkach. Ostatecznie władze ligi nie zdecydowały się na jej przesunięcie, i tym bardziej należy się szacunek dla wszystkich osób, które pojawiły się na tym spotkaniu i dzielnie dopingowały Górnika! Ktoś może powiedzieć, że była to zdecydowanie najniższa frekwencja przy Roosevelta w tym sezonie. Wystarczy jednak popatrzeć na inne stadiony, gdzie więcej niż 10 tys. widzów zasiadło jedynie w Warszawie. W kolejce nr 25 zajęliśmy drugie miejsce, zostawiając w tyle m. in. Lecha (4376) oraz Wisłę K. (4022).
Tego dnia wywiesiliśmy następujące flagi: „Piekary Śląskie”, „Śp. Dawid”, „Nieliczni Przeciw Niezliczonym”, „Górnik Zabrze”, „Torcida Gliwice”, „We’ll Never Surrender”, „14.12.1948”, „Torcida & Gladiators”, „Ruda Śląska”, „Będziemy Z Tobą Aż Do Śmierci”, „Knurów Zawsze z Wami”, „Ekipa Szyderczy Palec”, „Drużyna Śląskich Miast”, „Ultras”.
Pogoń do Zabrza wybrała się pociągiem rejsowym, a ich liczbę szacujemy na kilkadziesiąt osób. Starali się zaznaczyć kilkukrotnie swoją obecność i dopingowali z przerwami. Im również należy się szacunek za to, że wspierali swoją drużynę w tym spotkaniu.
Pogoń przywiozła ze sobą flagę „PS On Tour” oraz transparent „Samuraj Wracaj Do Zdrowia”.

Źródło: Roosevelta81.pl