Górnik Zabrze 1-1 Wisła Płock

29.07.2018

Relacja Górnika

Za nami spotkanie z Wisłą Płock, które zakończyło się wynikiem 1:1 i tym samym drużyny podzieliły się punktami. Był to drugi taki wynik Górnika w tym sezonie. Warto zaznaczyć, że mecz zgromadził jedynie 11974 widzów.
Podczas tego spotkania wypełniliśmy dolną trybunę młyna i częściowo jego górę. Jak zawsze prowadziliśmy doping przez całe spotkanie. Pomimo słabszej frekwencji stał on na dobrym poziomie i nie gasł pomimo straty gola przez naszą drużynę. Po bramce Igora cieszyliśmy się bardzo i liczyliśmy, że jednak uda nam się strzelić zwycięskiego gola. Po ostatnim gwizdku sędziego podziękowaliśmy piłkarzom za grę i zapewniliśmy ich o naszym wsparciu zwłaszcza przed rewanżowym spotkaniem ze Słowakami.
Szukaliśmy przyczyn niższej frekwencji przy Roosevelta. Na taki stan rzeczy niewątpliwie składa się kilka czynników: sezon urlopowy, słabsza forma sportowa drużyny, brak znaczących wzmocnień itd. Nie możemy jednak zapominać, że nie raz graliśmy w gorszym zestawieniu personalnym. Teraz mamy najmłodszą drużynę w lidze, a każdy z chłopaków daje z siebie wszystko i jest dumny, że może grać z naszych herbem na piersi. Musimy  ich wspierać nieustannym dopingiem i wierzymy, że odwdzięczą się oni zwycięstwami!

Tego dnia wywiesiliśmy następujące flagi: „Knurów zawsze w wami”, „Torcida Gliwice”, „Torcida Ruda Śląska”, „Szacunek się należy”, „Śp. Pastor”, „Śp. Dawid”, „Piekary Śląskie”, „Ultras”, „Super Torca”, „KKN” oraz „Torcida & Gladiators”.

Wisła przyjechała do Zabrza transportem kołowym, a koszt wyjazdu wynosił 70 zł. Ostatecznie zameldowali się u nas w liczbie 92 głów, czego nie można uznać za dobry wynik.

Źródło: Roosevelta81.pl

Warto dodać że gospodarze wywiesili ogromny transparent „CZEŚĆ I CHWAŁA 1944 BOHATEROM” ku czci pamięci walczącym w Powstaniu Warszawskim, a także fragment flagi fanów z Płocka która była wieszana na meczach piłki ręcznej.