KS Górnik Zabrze 2-0 TS Wisła Kraków

20.05.2018,

Relacja Górnika

Na zakończenie obecnego sezonu zmierzyliśmy się w Zabrzu z Wisłą Kraków. Spotkanie to miało bardzo duże znaczenie dla ostatecznych rozstrzygnięć w Ligowej tabeli, dlatego nikogo nie dziwi fakt, że trybuny stadionu im. Ernesta Pohla wypełniły się do ostatniego miejsca.
Mobilizacja na ten mecz rozpoczęliśmy na kilkanaście dni przed pierwszym gwizdkiem sędziego. Stawka spotkania, a także zakaz wyjazdowy Wisły spowodowały, że na stadionie zasiadło 24563 fanów Górnika.
Warto zaznaczyć, że piłkarze wyszli na rozgrzewkę w okazjonalnych koszulkach – z przodu widniał napis „Mamy najlepszych kibiców w Polsce”, a z tyłu „Dziękujemy za wasze wsparcie”. Gest ten traktujemy bardzo pozytywnie, i pokazuje on, że nasz doping niósł ich przez cały sezon.
Grupa Ultras apelowała przed meczem o wcześniejsze przybycie na młyn, co wyraźnie wskazywało, że coś dla nas przygotowali. Na wejście piłkarzy rzuciliśmy na murawę serpentyny (niektóre sektory zaliczyły wyraźny falstart), co dało bardzo dobry efekt wizualny. Następnie zaprezentowaliśmy oprawę – na dole młyna pojawiła się kartoniada tworząca napis „Torcida”, transparent „Jesteśmy tutaj by wspierać Górnika”, a na górze powiewały balony w barwach klubowych. Całość wypadła naprawdę dobrze. Warto zaznaczyć, że doping tego dnia stał na bardzo wysokim poziomie, a pod koniec spotkania euforia na stadionie była przeogromna. Większość z nas do teraz nuci melodię „To nie są czary…”.
Po meczu nikt nie chciał iść do domu. Podziękowaliśmy głośno naszym zawodnikom za cały sezon, a także upragniony i długo wyczekiwany awans do europejskich rozgrywek. Piłkarze otrzymali nawet pamiątkowy puchar od nas, kibiców. Liczymy, że kolejny sezon będzie jeszcze lepszy!

Tego dnia wywiesiliśmy następujące flagi: „Torcida Gliwice”, „Torcida Ruda Śląska”, „Śp. Pastor”, „Piekary Śląskie”, „Torcida Górnik”, „Ultras”, „Górnik”, „Wisłoka”, „ROW Rybnik”, „GKS Katowice”, „KKN”, „KKN GKS Katowice”, „Torcida Crew”, „Knurów zawsze z wami” oraz transparenty „Górniku dziękujemy za wspaniały sezon”, „Damian & Aneta, Łukasz & Angelika, Dani & Paula – wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia” i „Śp. Tolek”.

Dziękujemy wszystkim za ten bardzo dobry sezon. Dziękujemy piłkarzom za zaangażowanie, pozytywne emocje, i sukces w postaci awansu do europejskich Pucharów. Dziękujemy wreszcie wszystkim kibicom Górnika, którzy poprzez świetną frekwencję w tym sezonie realnie wspierali nasz klub, a także dobitnie udowodnili, że mamy bardzo duży potencjał!

Źródło: Roosevelta81.pl

FILM: 20.05.2018 Górnik Zabrze – Wisła Kraków DOPING i KULISY

Na meczu obecna spora delegacja fanów GieKSy z flagą „GKS KATOWICE”. Z wydarzeń około meczowych warto wspomnieć o zbiórce gliwickiej Torcidy na osiedlu Kopernika gdzie fani Górnika zebrali się w ok. 150 głów. Uatrakcyjnić to wydarzenie chcieli lokalni rywale z Piasta wspomagani Jastrzębiem w ok. 60 głów. KSG dowiadując się o obecności przeciwnika na osiedlu rusza w 120 osób + 40 ROW (który dojechał) w ich stronę. Niestety we wszystko mieszają się białe kaski które odgradzają Piasta & Jastrzębie.

Relacja Ultras Górnik Zabrze

Na wczorajszym meczu po raz pierwszy w historii nowego stadionu prezentujemy kartoniade. Nie było to łatwe zadanie ze względu na ogromne wejścia na sektor i podesty dla niepełnosprawnych które znacznie utrudniają tego typu choreografię. Podejmujemy się tego zadania i choć całość daleka była od ideału, generalnie efekt uważamy za zadowalający. Bogatsi o nowe doświadczenia możemy teraz rozwijać się w tym temacie i dążyć do perfekcji. Do tej prezentacji płot przyozdabia transparent o treści ze znanej i lubianej przyśpiewki, a na górnej trybunie pojawiły się balony w barwach Górnika.
Na wyjście piłkarzy na murawę rzuconych zostaje 24000 białych serpentyn, co dało bardzo dobry efekt.
Na koniec dziękujemy całej drużynie świetnego sezonu oraz wszystkim kibicom którzy wspierali Górnika u siebie i na meczach wyjazdowych. A teraz zbieramy siły na początek nowych rozrywek oraz pierwszy od 24 lat mecz na szczeblu międzynarodowym!