Górnik Zabrze 2-0 Zagłębie Lubin

28.10.2018

Relacja Górnika

Górnik w meczu z Zagłębiem Lubin odniósł cenne zwycięstwo. Drużyna z Zabrza pokonała swoich przeciwników 2:0, a obydwa gole strzelił Igor Angulo. Spotkanie z wysokości trybun stadionu im. Ernesta Pohla oglądało 7241 widzów.
Tego dnia zajęliśmy dolną część młyna, i standardowo prowadziliśmy doping od pierwszej, do ostatniej minuty spotkania. Zaprezentowaliśmy oprawę upamiętniającą Śp. Dariusza Pastora. Na sektorze pojawił się transparent „Śp. Pastor” oraz sektorówka z jego wizerunkiem znanym z flagi. Całość uzupełniły odpalone race. W trakcie spotkania nie zabrakło pozdrowień skierowanych zarówno w kierunku Zagłębia, jak i ich kolegów z Polonii Bytom. Hitem okazała się piosenka „Ole ole”, którą pod koniec meczu śpiewał praktycznie cały stadion.
Po meczu podziękowaliśmy zawodnikom za walkę i odniesione zwycięstwo. Zaznaczyliśmy również jakiej postawy oczekujemy od nich w najbliższych spotkaniach: pucharowym z Legionovią Legionowo, a także ligowym z Legią Warszawa. Na sektorze wywiesiliśmy następujące flagi: „Stara Gwardia”, „Torcida Gliwice”, „Super Torca”, „Knurów zawsze z Wami”, „Torcida”, „KS Górnik”, „Pamięć to twarda skała”, „Piekary Śląskie”, „We’ll never surrender”, „Torcida Ruda Śląska”, „Śp. Dawid”, „Śp. Pastor”, „Ultras”. Podczas tego spotkanie grupa UGZ przeprowadziła pierwszą zbiórkę na oprawę, która ma uczcić 70 rocznicę powstania Górnika.

Zagłębie do Zabrza wybrało się transportem kołowym (autokary + samochody). Na sektorze zameldowali się w liczbie 485, w tym 300 Polonii, i 5 Odry Opole. Starali się dopingować swoją drużynę, jednak bardzo często skupiali się na bluzgach w naszą stronę. Z perspektywy młyna przebijali się jedynie w momentach naszych przestojów. Warto zaznaczyć, że tym razem Polonia przyjechała do nas autokarami, i nie musieli spieszyć się na pociąg.
Tego dnia wywiesili następujące flagi: „Bolesławiec”, „Chojnów”, „Na wyprawie”, „Polonia Bytom”, „Zawsze wierni”.

Źródło: Roosevelta81.pl

Relacja Zagłębia (OCB’03)

Na wczorajszym meczu w Zabrzu, z sektora gości Zagłębie dopingowało 485 kiboli. 180 Zagłębie, 300 Polonia Bytom oraz 5 Odra Opole.
Doping prowadzimy cały mecz, który stał na średnim poziomie. Nie mogło zabraknąć wymiany uprzejmości z Żabolami, a te wychodziły najgłośniej. Na sektorze zawisło 5 flag – Na Wyprawie, wyjazdówki Bolesławca, Chojnowa oraz dwie fany Polonii „MchPB” i „Zawsze wierni”.