KS Górnik Zabrze 3-2 TS Wisła Kraków

29.07.2017,

Relacja GieKSiarza

Po feralnym meczu z Siedlcami na Bukowej część GieKSiarzy ok. 50-60 głów, wybrała się wspomóc zabrzańską Torcidę w spotkaniu z Wisłą. Krakusy ostatni raz na Roosevelta byli 9 lat temu i ogłosili wielką mobilizację w swoich szeregach. Do Zabrza przyjechali transportem kołowym razem ze swoimi układowiczami z Rzeszowa (80) i innymi w 1036 głów. Wszyscy zastanawiali się czy razem z nimi pojawią się śmieRdziele łamiąc swoje wewnętrzne zasady (zresztą nie pierwszy raz). W końcu Wisła jest jednym z dwóch liderów w kwalifikacji odebranych żyć i jakoś to nie przeszkadzało chorzowianom w przybiciu układu.

Na zabrzańskim stadionie pojawiło się 22800 widzów, a oprócz nas Górnik wspierało 65 fanów Wisłoki Dębica. Mecz oprócz bluzgoteki która mocno przeplatała doping tego dnia, młynowi Torcidy zaczęli od okrzyków „cześć i chwała bohaterom…” oraz hymnu narodowego. Tak samo ubrani byli w odpowiednie koszulki, a pośród flag pojawił się transparent „Pamiętamy”. Wszystko to z okazji zbliżającej się rocznicy (1 sierpnia) Powstania Warszawskiego.

Doping Górnika był tak ogłuszający że Wiślaków nie było w ogóle słychać, nawet ciężko stwierdzić czy w ogóle śpiewali. Trudno się dziwić skoro często i długo przyłączał się cały stadion, a wydarzenia boiskowe tylko wzmagały wokale zabrzan.

Wiślacy w drugiej połowie zdjęli swoje płótna i zawiesili tylko trans/flagę „Psycho Sharks” która wisiała już do końca meczu. Dodatkowo użyli reszty flag jak sektorówki w wiadomym celu. Prezentują piro show którego znaczna część po chwili ląduje na murawie i trybunach sąsiadujących. Wszystko to zostało głośno skwitowane przez cały stadion, który nie szczędził swego głosu na przyjezdnych.

Po meczu piłkarze dziękują kibicom za fanatyczny doping, a Ci za kolejne trzy punkty w tabeli ekstraklasy. Jak widać w Zabrzu młodzież może ograć wszystkich, nawet mistrza polski jak dwie kolejki temu. Dlatego jeszcze długo po ostatnim gwizdku na ulicach Zabrza było słychać pieśni chwalące Górnika.

Relacja Górnika

Kolejne spotkanie Górnika przy Roosevelta obejrzał komplet widzów. 22708 osób mogło radować się z wygranej zabrzan. Tym razem w pokonanym polu została krakowska Wisła, a hat-trick zaliczył niezawodny Igor Angulo.
Po raz drugi w tym sezonie zapełniliśmy stadion do ostatniego miejsca. Fakt ten dobitnie pokazuje, że stać nas na bardzo dużo, i że budowa stadionu powinna zostać ukończona jak najszybciej. Tego dnia piłkarze również wznieśli się na wyżyny i wygrali ten ważny mecz. Śmiało można powiedzieć, że nasz doping był lepszy niż podczas meczu z Legią, a wiemy, że stać nas na jeszcze więcej! Nie zabrakło licznych wymian uprzejmości z kibicami Wisły. Z perspektywy młyna jedynie kilkukrotnie udało im się przebić przez nasze śpiewy. Po trzeciej bramce dla Górnika można powiedzieć, że stadion odleciał w euforii. Każdy, kto tego wieczoru po raz pierwszy odwiedził stadion im. Ernesta Pohla wróci ponownie, a to wszystko dzięki wspaniałej atmosferze!
Na naszym sektorze zawisły następujące flagi: „Torcida Gliwice”, „ŚP. Dawid”, „Patrioci”, „Torcida Crew”, „Torcida Ruda Śląska”, „Supporters”, „Górnik”, „Górny Ślonsk”, „Wisłoka”, „Wesoła”, „Torcida Żory”, „Władcy Górnego Śląska”, „Knurów Zawsze z Wami”, „Nieliczni Przeciw Niezliczonym” oraz transparenty „Hipo PDW” i „Pamiętamy”.
Wisła licznie zawitała do Zabrza. Byli wspierani przez swoich układowiczów i koalicjantów. Prowadzili doping przez prawie całe spotkanie – jedynie pod jego koniec mieli dłuższe przestoje. Z ich strony nie zabrakło wielu przyśpiewek uderzających w Torcide. My również nie pozostaliśmy im dłużni. W drugiej połowie zaprezentowali racowisko. Pod koniec oprawy wyrzucili je na murawę, co spowodowało, iż mecz został przerwany na dłuższą chwilę.
Pomimo zwiększonej puli biletów nie zaprezentowali się zbyt dobrze wokalnie. Obiektywnie rzecz ujmując, poza kilkoma momentami, nie przebijali się przez nasz bardzo dobry doping.
Tego dnia wywiesili następujące flagi: „Wisła Sharks”, „Skawina”, „Myślenice”, „FC Wolbrom”, „Bochnia”, „Płaszów”, Qrdwanów”, „Wadowice”, a także transparent „Psycho-Sharks”.

Źródło: https://roosevelta81.pl

FILM: 30.07.2017 Górnik Zabrze – Wisła Kraków