KS Górnik Zabrze 4-0 ZKS Wisła Płock

25.08.2017,

Relacja Górnika

Piątkowe spotkanie Górnika z Wisłą Płock zgromadziło na trybunach stadionu im. Ernesta Pohla 20 054 widzów. Biorąc pod uwagę mało dogodny termin rozgrywania spotkania, jakim niewątpliwie jest piątek i godz. 18, to wynik ten należy uznać za bardzo dobry.
Spotkanie z Wisłą było czwartym meczem przy Roosevelta w tym sezonie. Trzy poprzednie spotkania zgromadziły komplet widzów, również tym razem chcieliśmy wykupić wszystkie wejściówki. Do celu zabrakło naprawdę niewiele, a nasz wynik (20054 kibiców) należy uznać za bardzo dobry. Na ten moment mamy najlepszą frekwencje w kraju i jesteśmy pewni, że nie powiedzieliśmy jeszcze ostatniego słowa w tym względzie.
Doping w tym spotkaniu był bardzo dobry, nie milknął jeszcze długo po zakończeniu meczu. Warto zaznaczyć, że po końcowym gwizdu zdecydowana większość kibiców została na swoich miejscach, by głośno podziękować piłkarzom za okazałe zwycięstwo i wspólnie z nimi cieszyć się z kolejnych trzech punktów! Dobrze przyjęła się melodia puszczana po bramkach i jesteśmy ciekawi, czy na stałe zagości na naszym stadionie.
Piłkarze Wisły zgodnie podkreślali, że tego wieczoru Górnik grał w 12, gdyż miał za sobą fantastycznych kibiców, którzy niewątpliwie ponieśli zawodników z Zabrza do zwycięstwa. Śmiało można powiedzieć, że dawna przyjaźń z kibicami z Płocka odchodzi w zapomnienie. Podczas tego spotkania z obu stron pojawiły się wzajemne bluzgi, które dobitnie o tym świadczą.
Tego dnia zawiesiliśmy następujące płótna: „Torcida”, „Torcida Ruda Śląska”, „Śp. Dawid”, „Torcida Gliwice”, „Torcida Crew”, „Knurów Zawsze z Wami”, „Wesoła”, „Torcida Żory”, „Górnik Zabrze”, „Władcy Górnego Śląska”, „Będziemy z Tobą Aż Do Śmierci”, „Super Torca”, „We’ll Never Surrender” oraz debiutancka flaga „Piekary Śląskie”.
Wisła do Zabrza wybrała się transportem kołowym, a koszt wyjazdu wynosił 80 zł. Na sektorze zameldowali się w 118, i doping prowadzili z mocnymi przerwami. Ich piłkarze przegrali wysoko, a oni pod koniec meczu usiedli na swoich miejscach i w ciszy oglądali ostatnie fragmenty widowiska. Śmiało można powiedzieć, że z perspektywy młyna nie byli w ogóle słyszalni, i w wokalnym pojedynku byli po prostu bez szans.
Na sektorze wywiesili następujące flagi: „Nafciarze”, „ZKS&OKS”, „1947”, „Zawsze Trzeźwi” oraz „Zawsze Po Prawej Stronie”.

Źródło: Roosevelta81.pl

Na meczu obecnych kilkudziesięciu GieKSiarzy.

FILM: 25.08.2017 Górnik Zabrze – Wisła Płock