Grunwald Ruda Śląska 0-1 GKS Katowice

09.04.2000

Relacja GieKSy

Na Grunwaldzie Ruda Śląska, gdzie z Katowic melduje się 748 kibiców dochodzi do przepychanek z chorzowskim Ruchem, którzy obijają 20 osobową grupkę Gieksiarzy nie będących w sektorze gości.

Źródłó: ULTRA nr2

Relacja Ruchu

Ruch nie odpuszcza katowickiej GieKSie żadnej nadchodzącej się okazji. Jedną z nich był mecz Grunwald Ruda Śląska – GKS Katowice. Tam zjawia się 100-osobowa banda Ruchu, która obija 20 fanów GKS-u chcących porządzić sobie na stadionie poprzez łazikowanie w szalach za kiełbaskami.

Źródło: ULTRA nr3

Relacja GieKSy

Nas ok. 700. Przed meczem na stadionie dochodzi do starcia z chorzowskimi. Nas kilkunastu, a ich kilkakrotnie więcej, niestety chorzowscy nas trochę gonią. Dzień przed tym meczem w centrum Katowic dopadamy ekipę Ruchu z Żor (ok. 20). Nas w tej akcji też ok. 20 młodej ekipy, fani Ruchu nawet się nie postawili, kilku z nich dostaje, tracą przy tym 2 szale.

Relacja Ruchu

…GKS-u ok. 600. Przed meczem młodzi hool’s  na jednym z osiedli GKS-u w Katowicach zaatakowali GKS, który dostał lanie po walce i stracił 5 szali. Siły były wyrównane. Na meczu nas ok. 150, w tym 60 hool’s – reszta to zbieranina z fan-clubu. W trakcie I połowy w kilkunastu zaatakowaliśmy podobną liczebnie grupę GKS-u, która uciekła za płot, a potem wyzywała nas od frajerów (katowicki folklor). Po meczu jeszcze w 20 hool’s bez efektu jeździmy autami po Katowicach.

Tomek

Źródło: zin POLISH ULTRAS – PRIDE OF POLAND 2000 nr. 4

W Rudzie Śląskiej zameldowało się ok. 850 fanów GieKSy.

Źródło: zin ZIN ZINÓW i zin BLACK BRIGADE

FILM: 13.07.2017 Grunwald Ruda Śląska – GKS Katowice